Archiwum

Policyjne info - Maj 2016

Policyjne działania  „Prędkość”

19 kwietnia w ramach działań „Prędkość” policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu oraz reagowała na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Głównym ich zadaniem w tych dniach było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Podczas działań policjanci skontrolowali blisko 48 pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Takich kontroli było 36. Na kierujących pojazdami nałożono łącznie 33 mandaty karne. Sprawdzano również stan trzeźwości wszystkich kierujących.

 

Wypadek w Budziskach

W sobotę 16. kwietnia br. doszło do wypadku na drodze krajowej K-62 w Budziskach. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 81-letni kierujący Suzuki w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Volkswagenowi, którym kierował 21-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego. W wyniku zderzenia kierujący  Suzuki z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Węgrowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Wypadek na K-50

Dnia 15 kwietnia br. doszło do wypadku na drodze K-50 w Zieleńcu, gm. Sadowne. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 57-letni kierujący Fiatem będąc po użyciu alkoholu, na skrzyżowaniu drogi podporządkowanej z drogą krajową K-50 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Daewoo, którym kierował 37 - letni mieszkaniec pow. węgrowskiego. W wyniku zderzenia kierujący Daewoo z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Zatrzymani za jazdę po alkoholu

 Zatrzymania miały miejsce:

- dn. 14 kwietnia w Łochowie, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Scanię. 34-letni obywatel Białorusi kierował w stanie nietrzeźwości, miał blisko promil alkoholu w organizmie - mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy;

- dn. 5 kwietnia w Łochowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem. 22-letni mieszkaniec Łochowa kierował mając ponad promil alkoholu w organizmie - atrzymano jemu prawo jazdy, ponadto grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kierował po alkoholu - uderzył w drzewo

Do wypadku doszło 18 kwietnia na terenie gminy Stoczek. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący Lublinem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Okazało się, że mężczyzna  kierował w stanie nietrzeźwości, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.  40-letni mieszkaniec pow. sokołowskiego oddalił się z miejsca zdarzenia, po czym został przywieziony przez rodzinę. Policjanci z Łochowskiej komendy ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Kradzież torebki z pieniędzmi

21 kwietnia dyżurny węgrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o kradzieży torebki mieszkance Łochowa. Policjanci będący na miejscu zdarzenia ustalili, że na jednej z ulic Łochowa dwóch mężczyzn wyrwało 69-letniej kobiecie torebkę, w której były pieniądze oraz dokumenty. Następnie uciekli w pobliski las. Jednego z nich funkcjonariusze zaraz po zdarzeniu zatrzymali w lesie, okazał się nim 29-letni mieszkaniec Łochowa. Ustalili także, że drugi podejrzany wynajętą taksówką pojechał w kierunku Warszawy. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali go w Markach. Funkcjonariuszom udało się częściowo odzyskać skradzione mienie. Obaj podejrzani trafili do  policyjnego aresztu. Zatrzymani to 29-letni mieszkańcy Łochowa. Usłyszeli już policyjne zarzuty kradzieży. Grozi  im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

W piątek 22. kwietnia doszło do wypadku na K-62 w Gwizdałach. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 31-letni  motocyklista wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo Skodzie. Po zderzeniu pojazdów motocyklista został przewieziony do szpitala, gdzie w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Łochowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Jazda z zakazem i po alkoholu

Do zatrzymania doszło 22 kwietnia na terenie Łochowa. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec pow. węgrowskiego kierował pomimo aktualnego zakazu kierowania pojazdami. 

Tego samego dnia na terenie gminy Łochów doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierującego. 55-letni mężczyzna kierując Land Rowerem najechał na zaparkowane Volvo. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu i zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wypadek na drodze K-62 w Kamionnie

Do wypadku tego doszło w sobotę (23.04). Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący Mazdą podjął manewr wyprzedzania dwóch pojazdów Audi i Opla. Gdy był na wysokości Audi, kierująca tego pojazdu zaczęła również wykonywać manewr wyprzedzania poprzedzającego ją Opla. Aby uniknąć zderzenia kierujący Mazdą zjechał na pobocze a następnie tracąc panowanie nad kierownicą uderzył w Opla. W wyniku zderzenia kierujący Oplem zjechał do przydrożnego rowu uderzając w drzewo a kierujący Mazdą zjechał do rowu po drugiej stronie ulicy. W następstwie zderzenia pasażerowie Opla, w tym dwójka dzieci zostali przewiezieni do szpitali.

Wypadek na drodze K 62

Dnia 5. maja doszło do wypadku na drodze K-62 Węgrów-Sokołów Podlaski przy zjeździe w kierunku miejscowości Miedzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca Daewoo skręcając z w lewo z drogi z pierwszeństwem na drogę podporządkowaną doprowadziła do zdarzenia z kierującą Fordem, która jechała drogą z pierwszeństwem w kierunku Węgrowa. W wyniku zderzenia obie kierujące oraz pasażerowie obu pojazdów z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Węgrowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Majowy bilans na drogach

Podczas długiego weekendu majowego na drogach powiatu węgrowskiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona ilości patroli. Policjanci przede wszystkim sprawdzali prędkość i trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Pomimo wzmożonych kontroli oraz apeli o zachowanie rozwagi, przestrzeganie przepisów i trzeźwość,  od czwartku 30 kwietnia na drogach w powiecie węgrowskim doszło do jednego wypadku, 4 kolizji drogowych oraz zatrzymano jednego kierującego w stanie nietrzeźwości, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast do wypadku tego doszło w sobotę 30.04. w Toporze, gm. Stoczek. Wstępnie ustalono, że 22-letni motocyklista, na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył zaparkowanego Volkswagena. Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Wspólne działania z Żandarmerią Wojskową

Węgrowscy policjanci od 11 do 15 kwietnia prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Węgrowska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu oraz reagowała na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Działania prowadzone były wspólnie z Żandarmerią Wojskową. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Ujawnili ponad 106 wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych przez kierujących pojazdami. Sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci ujawnili 27 wykroczeń, było to m. in. przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz naruszenie obowiązku poruszania się lewą stroną drogi.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o stosowaniu elementów odblaskowych i obowiązku poruszania się lewą stroną drogi.

Walczyli o puchar

 17 kwietnia Klub Strzelectwa Sportowego „Feniks” w Węgrowie zorganizował zawody strzeleckie o „Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie”. W zawodach wzięło blisko 60 osób z Klubu „Feniks” oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. Zawodnicy musieli zmierzyć się w konkurencjach indywidualnych, w których znalazło się m.in. strzelanie z pistoletu sportowego, pistoletu centralnego zapłonu oraz karabinu sportowego.

                Za: KPP Węgrów