Archiwum

Nadwaga u dzieci

Z badań IŻŻ wynika, że co piąty uczeń ma nadwagę, a polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. W ubiegłym roku Fundacja BOŚ przyznawała granty wszystkim sklepikom szkolnym, które chciały się przebudować, by oferować dzieciom zdrowe jedzenie - odnowiono ponad 120 sklepików w całej Polsce. Fundacja uruchamia dziś Bazę Dobrych Praktyk i szuka wzorowych sklepików, które poradziły sobie z nowymi przepisami i są dumne ze swojej działalności. Patronat nad wydarzeniem objęły resorty zdrowia i edukacji. Na zwycięskie placówki czekają atrakcyjne nagrody.

 

Konkurs trwa od 19 kwietnia do 10 czerwca.

Konkurs „Sklepiki szkolne - zdrowa reaktywacja” uruchomiła Fundacja BOŚ. Tegoroczna edycja, ma na celu nagrodzenie wybranych sklepików, ale również dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi podmiotami, które wciąż mają trudności z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości. 

Konkurs jest realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji. Udział może wziąć każda placówka, która chciałaby pochwalić się wzorowym sklepikiem i zgłosić go poprzez stronę www.sklepiki.fundacjabos.pl.

W informacji należy krótko opisać jak wyglądało wprowadzenie zmian po 1 września 2015 r., przesłać zdjęcia swojego sklepiku wraz z informacją: jak funkcjonuje i wygląda wasz sklepik? Jakie produkty sprzedaje? Kto go prowadzi i zaopatruje? Czy jest w nim miejsce na zjedzenie drugiego śniadania? Czy sklepik prowadzony jest w formie bufetu czy jest to „okno w ścianie”? Jakim sprzętem dysponuje, a czego brakuje? Jak wiele osób z niego korzysta? Na najlepiej zorganizowane sklepiki, czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD przydatnego do oferowania zdrowych produktów i przekąsek: blendery, sokowirówki, grille elektryczne, naleśnikarki etc.

Na podstawie informacji prasowej Fundacji BOŚ