Archiwum

Policyjne info - Kwiecień 2016

Podejrzany o kradzież przewodu aluminiowego na kolei został zatrzymany

W sobotę 5. marca br. dyżurny węgrowskiej policji przyjął zgłoszenie o kradzieży przewodu aluminiowego w Łochowie. Pracownik ochrony kolei ujął podejrzanego o kradzież mężczyznę i przekazał policjantom. Mężczyzna wyciął około 1 metra przewodu, który jak ustalono, nie spowodował utrudnień i awarii w ruchu kolejowym. Zatrzymanym mężczyzną okazał się 52-letni mieszkaniec gm. Łochów. Funkcjonariusze osadzili podejrzanego w policyjnym areszcie.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny znaleziono wypalone przewody, które zostały skradzione w lutym tego roku. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Działania dotyczące bezpieczeństwa pieszych

Węgrowscy policjanci od 11 do 15 marca prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Węgrowska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu oraz reagowała na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Ujawnili ponad 97 wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych przez kierujących pojazdami. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci ujawnili 9 wykroczeń, było to m. in. przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz naruszenie obowiązku poruszania się lewą stroną drogi.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o stosowaniu elementów odblaskowych i obowiązku poruszania się lewą stroną drogi.

Zatrzymani za kierowanie po alkoholu i bez uprawnień

Do pierwszego zatrzymania doszło 17. marca br. na terenie gminy Sadowne, gdzie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. 25-letni mieszkaniec gminy Sadowne kierował w stanie nietrzeźwości - badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Węgrowie zatrzymano do kontroli drogowej Forda. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Natomiast 19 marca również w Węgrowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi. 60-letni mieszkaniec Warszawy kierował pomimo cofniętych uprawnień. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym i zatrzymali prawa jazdy. Grozi im nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika

Do wypadku doszło w Ogrodnikach, w piątek 18. marca br. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 21-letni kierujący audi nie zachował należytej ostrożności i zderzył się z jadącym prawidłowo z przeciwka ciągnikiem rolniczym. Kierujący audi został z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala. Łochowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Zatrzymani za kradzież kostki brukowej

W poniedziałek 21. marca br. dyżurny węgrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od anonimowej osoby o  kradzieży kostki brukowej pozostawionej na paletach przy jednej z ulic Łochowa. Łochowscy policjanci dojeżdżając we wskazane miejsce zważyli dwóch mężczyzn, którzy kradzioną kostkę pakowali do samochodu. Funkcjonariusze podejrzanych zatrzymali i zabezpieczyli auto z kradzionym towarem. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Łochów w wieku 30 i 37 lat. Funkcjonariusze osadzili podejrzanych w policyjnym areszcie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży kostki brukowej. Grozi mi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wielkanocny weekend w powiecie węgrowskim

W związku ze Świętami Wielkanocnymi, węgrowscy policjanci przeprowadzili akcję „Wielkanoc 2016”. Podczas akcji, trwającej od 25 do 28 marca doszło do 5 kolizji i 1 wypadku oraz zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących na terenie powiatu węgrowskiego. W wypadku jedna osoba została ranna. Doszło do niego w poniedziałek (29.03) w Stoczku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 5-letni chłopiec wybiegł z posesji na jezdnię i został potrącony przez jadący samochód. Dziecko z obrażeniami ciała zostało przetransportowane Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Warszawie.

Zatrzymano  czterech  nietrzeźwych kierujących: jeden z nich spowodował kolizję drogową. 53-letni rowerzysta jadąc w stanie nietrzeźwości zarysował zaparkowane auto. Miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie oraz zakaz kierowania rowerami. Kolejny zatrzymany to 26-letni kierujący motorowerem. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Potrącenie rowerzysty

Do wypadku tego doszło w Kamionnie w piątek 1. kwietnia br. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że nieznany pojazd na drodze krajowej 62 na prostym odcinku drogi potrącił jadącego w tym samym kierunku 52-letniego rowerzystę. Mężczyzna stracił panowanie nad rowerem i wpadł do przydrożnego rowu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia oraz apelują do wszystkich kierowców o rozwagę, ostrożność na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Wypadek w Łochowie. Apel o ostrożność na drodze.

Do wypadku doszło na al. Łochowskiej 1. kwietnia br. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 25-letni kierujący Alfa Romeo w trakcie dojeżdżania do przejścia dla pieszych nie zachował należytych środków ostrożności i potrącił przechodzącą przez przejście 74-letnią kobietę.  W wyniku uderzenia piesza w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Łochowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Zdarzenie z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego butle gazowe

Do wypadku doszło na drodze K-62 w Starejwsi dnia 1. kwietnia. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 62-letni kierujący mercedesem w trakcie manewru skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym przewożącym butle gazowe. Kierujący obu pojazdów zostali przewiezieni z lekkimi obrażeniami ciała do szpitala. Strażacy  zabezpieczyli i posegregowali butle, które wypadły z samochodu. Podczas czynności droga została zablokowana a policjanci kierowali ruchem. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Jedna osoba ranna w zdarzeniu drogowym 

W sobotę 2. kwietnia doszło do wypadku w Morzyczynie Włóki, gm. Sadowne. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący fiatem na prostym odcinku drogi uderzył w opla jadącego z przeciwnego kierunku a następnie w mercedesa poruszającego się za oplem. W wyniku zderzenia kierujący mercedesem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący fiatem uciekł z miejsca wypadku. Łochowscy policjanci ustalają przyczyny, okoliczności i sprawcę zdarzenia.

                Za: KPP Węgrów