Archiwum

Z Biblioteką na Ty

Biblioteka Publiczna im. Medarda Downarowicza w Łochowie działa od 1949 r. Posiada trzy filie: w Ostrówku,  Ogrodnikach i Kamionnie. Nasz księgozbiór to łącznie 41000 woluminów. W 2015 r. mieliśmy zarejestrowanych 1635 czytelników. Biblioteka posiada bogaty księgozbiór o różnorodnej tematyce, stale uzupełniany o nowości wydawnicze. W 2015 r zakupiono 1330 nowych książek.

Książki systematycznie wprowadzamy do systemu bibliotecznego MATEUSZ. Każdy zainteresowany może znaleźć interesującą go pozycję książkową  na stronie Mazowieckiego Systemu Informacji Bibliotecznej pod adresem: http://msib.pl/ następnie  wejść w zakładkę ,,szukaj w bibliotekach'', powiat węgrowski, biblioteka Łochów.

 

Nasza Biblioteka współpracuje z fundacją Ośrodka „KARTA”, której celem jest ratowanie lokalnych zasobów dziedzictwa historycznego. Na stronie internetowej Ośrodka „KARTA” http://lochow.archiwa.org/ zamieszczamy materiały historyczne z Łochowa i okolic.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy z nami. Zapewne w wielu domach zachowały się fotografie i dokumenty z dawnych lat. Prosimy zatem o udostępnienie materiałów historyczny do opublikowania online. Interesują nas wszystkie materiały historyczne  który chcemy zachować dla przyszłych pokoleń i  które mogą być bezpowrotnie utracone gdy nie zainicjuje się odpowiednich działań ratunkowych.

W godzinach pracy biblioteki i jej filii działa kawiarenka z bezpłatnym dostępem do internetu z możliwością drukowania, kserowania i skanowania dokumentów.

O bieżącej działalności biblioteki i nowościach wydawniczych informujemy na naszej stronie internetowej: http://bibliotekalochow.cba.pl/, na  https://www.facebook.com/biblioteka.lochow oraz w prasie lokalnej.

                BP