Archiwum

Szaradziści w Łochowie

13 lutego br. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyły się III Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Łochowa. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Łochowa. W turnieju, współorganizowanym przez wydawnictwo czasopism szaradziarskich Rozrywka Sp. z o.o. i Białostocki Klub Szaradzistów „Arara”, wystartowało 30 osób z całej Polski. Po rejestracji uczestników, rozpoczęło się rozwiązywanie zadań konkursowych.

Na szaradzistów czekały dwa zestawy, zawierające łącznie 62 zadania (39 w I i 23 w II rundzie), przygotowane przez Andrzeja Polakowskiego, Eugeniusza Jacela i Sławomira Koszelewa z „Arary”. Rozwiązywanie zadań podzielone było na dwie rundy: pierwsza trwała 75, a druga 55 minut. Do zdobycia było łącznie 140 punktów (85 w I i 55 w II rundzie).

Po rundzie II uczestnicy otrzymali ciepły posiłek, a jury przystąpiło do sprawdzania zadań konkursowych. Turniej zakończył się ogłoszeniem wyników, rozdaniem pucharów ufundowanych przez Burmistrza Łochowa i nagród przekazanych przez wydawnictwo Rozrywka Sp. z o.o. Zwycięzcą został Dawid Kupiec z Nowej Dęby (97 punktów), drugie miejsce zajął Przemysław Ketner z Józefowa (78 punktów), a podium uzupełnił Stanisław Wójtowicz z Prac Dużych (77 punktów). Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i zapraszają za rok.

Rafał Żywczyński