Archiwum

Policyjne info

Weekendowe działania  „Prędkość”

W ostatnią niedzielę lutego w ramach działań „Prędkość” węgrowska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu oraz reagowała na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Głównym zadaniem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Policjanci skontrolowali blisko 36 pojazdów i nie odnotowali wypadków i kolizji. Zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości - 18 kontroli. Na kierujących pojazdami funkcjonariusze nałożyli 16 mandatów karnych. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących.

 

Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki”

 Akcja z 5 luty ukierunkowana była głównie na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie nietrzeźwych i będących pod działaniem narkotyków kierujących pojazdami.Podczas działań policjanci skontrolowali ponad 136 pojazdów i sprawdzali stan trzeźwości wszystkich kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby kierujące pod działaniem alkoholu.

Działania NURD

W sobotę 5 marca policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - czuwając nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu oraz reagując na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Ujawnili 39 wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych przez kierujących pojazdami na terenie naszego powiatu. Sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci ujawnili 2 wykroczenia, było to m. in. przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Alarmowy sms dla głuchoniemych

Na terenie powiatu węgrowskiego funkcjonuje specjalny numer telefonu, za pośrednictwem którego osoby mające problem z komunikacją werbalną w razie pilnej potrzeby pomocy lub w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia mogą wezwać interwencję policji. Został on utworzony przede wszystkim z myślą o osobach głuchoniemych, które w razie konieczności będą mogły zaalarmować policjantów o sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu oraz podejrzeniu popełnienia przestępstwa lub wykroczenia. Numer jest aktywny przez całą dobę i znajduje się w dyspozycji oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

Jeżeli potrzebujesz pomocy i masz dostęp do telefonu komórkowego wyślij SMS pod numer 797-017-448,

i koniecznie podaj następujące informacje: swoje dane personalne, miejsce zdarzenia (miejscowość, ulica lub inne charakterystyczne szczegóły ułatwiające lokalizację), okoliczności zdarzenia (np.: wypadek drogowy, kieszonkowiec, pożar, kradzież).