Archiwum

Dumni z wnucząt

… w Gwizdałach

Doskonała miłość czasem nie przychodzi, aż do pojawienia się pierwszego wnuka.

21 i 22 stycznia to co roku wyjątkowy czas, w którym wszyscy wnukowie - ci starsi i ci młodsi - biegną podziękować ukochanym babciom i dziadkom za serce, za ciepło i za  bezinteresowną miłość. Nikt tak pięknie nie opowiada bajek, jak babcia i nikt tak nie pocieszy, jak dziadek.

22 stycznia br., mimo zimowej aury, serduszka maluchów z Przedszkola Wojtka Strażaka w Gwizdałach były wyjątkowo gorące. Właśnie tego dnia do naszego przedszkola zawitali    niezwykli goście - Babcie i Dziadkowie. Maluchy na tę wyjątkową okazję przygotowały występy. Były wiersze, piosenki i tańce.

 

Przedszkolaki z wielkim przejęcie występowały przed swoimi gośćmi. Dumni dziadkowie z wielkim wzruszeniem obserwowali występy swoich wnucząt i nagradzali je gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Rodzice dzieci zadbali o kulinarną część uroczystości i przygotowali pyszny poczęstunek dla przedszkolaków oraz ich dziadków.

Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za przybycie. Rodzicom naszych przedszkolaków  dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości, przedszkolakom gratulujemy występów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy tak pięknie obchodzić to wspaniałe  święto.

Anna Jarosz

… w Ostrówku

Uroczystym polonezem w wykonaniu pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Ostrówku rozpoczęliśmy obchody Dnia Babci i Dziadka.

                Przy wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej uczniowie Szkoły Podstawowej prezentowali swoje talenty i zdolności artystyczne. Swoją miłość i oddanie swoim ukochanym babciom i dziadkom wyrażali w poezji, inscenizacji, tańcach i piosenkach.  Życzeniom i serdecznościom nie było końca bo: „Babcia często mamę zastępuje, zamiast taty dziadek wnukiem się zajmuje, bo rodzice cały dzień spędzają w pracy, babcia z dziadkiem za to zawsze mają czas”. Niejedna łza wzruszenia popłynęła z oczu przybyłych gości. Uroczystość zakończyły pierwszaki naszym narodowym tańcem - krakowiakiem, a własnoręcznie wykonane upominki jeszcze długo będą przypominać o tym wzruszającym i uroczystym dniu.

                Odwiedziliśmy również pensjonariuszy w Domu Pogodnej Starości w Ostrówku, którym złożyliśmy serdeczne życzenia i przedstawiliśmy program artystyczny.

Organizatorzy: E. Kowalczyk, U. Marcinkiewicz, R. Parys