Podwójne zwycięstwo


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy-wstęp

 

 

       Data 13 stycznia br. okazała się szczęśliwa dla Łochowa. To nie tylko ze względu na zebraną sumę pieniędzy, która jest dwukrotnie większa niż w roku ubiegłym, ale także dlatego, iż przyciągnęła niewiarygodne tłumy.

 

 

 

       Wiele miesięcy przygotowań, wiele wyrzeczeń ze strony organizatorów nie poszło na marne. Program tegorocznego Finału WOŚP w Łochowie był atrakcyjny pod każdym względem - każda godzina tego dnia była starannie zaplanowana.  Impreza ta była idealna zarówno dla młodzieży, jak i całych rodzin. Teatrzyk dla dzieci, konkursy z ciekawymi nagrodami ufundowanymi przez wspaniałych sponsorów rozpoczęły wyjątkowy dla Łochowa dzień. Z godziny na godzinę przybywało gości, którzy chętnie korzystali z loterii  (większość fantów nie była już dostępna po godzinie 18:00), kawiarenki z pysznymi goframi, ciastami i innymi smakołykami przygotowanych przez wolontariuszy.

       Niesamowitą niespodzianką okazał się pokaz pierwszej pomocy przedstawiony we współpracy z Klubem Motocyklowym „Wściekły Łoś” i OSP w Łochowie - publiczność miała okazję zobaczyć zainscenizowany wypadek motocyklisty i profesjonalną pomoc medyczną, której każdy z nas powinien udzielić w takiej sytuacji. Wściekły Łoś pomógł także zorganizować kolejny punkt finału - miasteczko bluesa, w którym wszyscy mogli poczuć się jak na prawdziwym zlocie harleya.

Koncert w Łochowie

       Część  koncertową rozpoczął skład nei 269 (Węgrów/Łódź), następnie na scenie pojawiła się grupa Far Enough (Łochów/Warszawa), która pod scenę ściągnęła nie tylko fanów ciężkiego brzmienia, ale - co ciekawe - także dzieci! Prawdziwą furorę zrobił zespół HERBA MICZE (Lublin), który rozgrzał publiczność do czerwoności. Przekazał wszystkim niesamowitą i pozytywną energię przydatną na resztę wieczoru.

       Chwile przerwy między koncertami urozmaicał swobodny i uśmiechnięty konferansjer, który poprowadził przed gwiazdą wieczoru - zespołem Effect, niezwykle emocjonującą licytację przedmiotów przekazanych przez hojnych sponsorów.

 

       Zaskakującym punktem programu było światełko do nieba wykonane przez wszystkich wolontariuszy, które polegało na puszczeniu w niebo 50 lampionów. Widok był niesamowity! Klimat jaki panował na placu dał odczuć, że wszyscy są doskonale świadomi w jakim celu tak tłumnie zebrali się na finale.

       Ostatni koncert na żywo dała Dżaga (oficjalny sobowtór Dody), która pokazała, iż mimo zmęczenia da się stworzyć prawdziwe Show.

       After poprowadził DJ Borys, a chętnych do zabawy nie brakowało!

       Krótkie podsumowanie łochowskiego WOSP. Najważniejszą rzeczą jest to, że każdy znalazł w programie coś dla siebie. Wszystko odbyło się według planu i wszystko zakończyło się ogromnym sukcesem. Ten finał był strzałem w dziesiątkę! Gratulacje dla Sztabu, Wolontariuszy i wszystkich osób, które przyczyniły się do imponującego wyniku  16445,38 PLN.

       Organizatorami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łochowie byli: Martyna Matuszak (szef sztabu), Eliza Damętko, Ewa Strąk, Łukasz Zupnik oraz dziesiątki wolontariuszy.

       Grali z nami: Bank Spółdzielczy w Łochowie, Nadleśnictwo Łochów, EMTE DRUK - Marcin Telak,
ALLIANZ Polska, Ewa i Dariusz Tężyńscy, Dar-Bus, PAT-RAS, LO w Łochowie, Janusz Żak, Adam i Ewa Oniśk, "MIR-POL" Mirosław Ziółkowski, DREWDOM - Sławomir Damętko, Pałac Łochów, Andrzej Grądzki, Cukiernia "MAGDALENKA" - Krzysztof Powierża, DUET - Zbigniew Wójcik, CLASSIC - Jan i, Wiesława Tężyńscy, Restauracja M3, Klub Motocyklowy Wściekły Łoś, REVIVE - Ewa Fedorczyk, eMDe - Studio Urody Monika Dobosz, Piekarnia ROBSON, Paimar - Mariusz Drużba, Marzena Sawera - Dekoracje Okazjonalne, Sieć sklepów TOPAZ, KONSALNET, Tadeusz Dobosz, OSP Łochów, Wisienka na Torcie, Strefa Dizajnu - Piotr Grzegorzewski, Marlena Matuszak, PPHU Delta Łochów, portal www.widzianewprost.pl

MM

 
Michal Krupa