Archiwum

Na sportową nutę

W końcówce minionego roku odbył się Walny Zjazd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie zrzeszający ponad 50 szkolnych kół sportowych, podczas którego wybrano nowe władze Stowarzyszenia. Na Prezesa Związku został wybrany Michał Rybak, Wiceprezesem został Jan Tempczyk. W 10-cio osobowym Zarządzie, z terenu gm. Łochów znaleźli się Robert Bala i Tomasz Wojtasiewicz.

Odbyło się również podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za r. szk. 2014/2015, które jest prowadzone w czterech kategoriach uwzględniających typ i wielkość szkół.

W kategorii szkół podstawowych (do 100 uczniów) sklasyfikowano 17 szkół, w tym 2 z terenu naszej gminy: SP Gwizdały, które zajęły rewelacyjne czwarte miejsce (główny dorobek punktowy tej szkoły to sukcesy w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych) oraz KSP w Julinie (na 17 miejscu). Szkół podstawowych na terenie naszego powiatu z liczbą uczniów powyżej 100 osób jest 11. To druga z kolei kategoria sportowego współzawodnictwa, w której prym wiodła SP Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie, gdyż zajęli oni najwyższe na podium miejsce z dorobkiem 415 punktów, uzyskując przewagę nad wiceliderem (SP im. JP II w Węgrowie) aż 147 pkt. Nieźle wypadła też „Jedynka”, bo uplasowała się na 5 miejscu (158 pkt.) Tuż za nim SP im. Orła Białego w Ostrówek i z kolei SP w Kamionnie.

We współzawodnictwie sportowym III kategorii szkół uczestniczyło 13 gimnazjów. Łochowskie Gimnazjum uległo nieznacznie (376 pkt.) Gimnazjum Gminy Liw (416 pkt.), które niejednokrotnie udowadniało, że uzyskiwane przez nich miejsce na podium nie jest dziełem przypadku. W środku stawki znalazło się Gimnazjum w Kamionnie (m-ce 6 z 144 pkt.) i nieco dalej Gimnazjum w Ostrówku (m-ce 10) i tuż za nim Gimnazjum w Gwizdałach.

Nie wiodło się z minionym roku w sporcie łochowskim licealistom, gdyż zajęli oni 4 miejsce, a w poprzednich latach zawsze byli na czołowych miejscach. Że był to dla nich rok bez sukcesów wystarczy przytoczyć ranking w tej kategorii współzawodnictwa sportowego. Otóż na trzecim miejscu znalazło się Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Stoczku (dużo mniejsze liczbowo LO niż nasze) uzyskując 390 pkt., podczas gdy nasi licealiści zebrali 183 pkt. Należy jednak założyć, że straty te powetują w ramach obecnie trwającego współzawodnictwa (2015/2016).

R