Archiwum

Policyjne info

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zatrzymany

Do wypadku drogowego doszło 27 grudnia w Gajówce Zachodniej, gm. Stoczek. Około 21.30 na drodze nieoświetlonej kierujący samochodem osobowym potrącił pieszego. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy. W wyniku odniesionych obrażeń 36- letni mężczyzna zmarł. Policjanci z węgrowskiej i łochowskiej komendy prowadzili czynności w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Węgrowie. Ustalili, że samochód biorący udział w wypadku to Fiat Seicento, który został odnaleziony w warsztacie samochodowym w Ostrówku. Ustalono właściciela pojazdu, którym okazał się 25-letni mieszkaniec gm. Stoczek. Mężczyzna przed zatrzymaniem poinformował dyżurnego węgrowskiej komendy,  że jest sprawcą wypadku. Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Noworoczny bilans działań

Działania policjantów ukierunkowane były na zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym.  Funkcjonariusze eliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących, zawracali uwagę na wykroczenia pieszych oraz na te wykroczenia kierujących pojazdami, które najczęściej są przyczynami wypadków drogowych. Doszło do dwóch kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Do jednego zatrzymania doszło w sobotę (02.01) w Ostrówku. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena i sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że mężczyzna miał ponad  pól promila alkoholu. Mieszkańcowi pow. węgrowskiego zatrzymano prawo jady. Kolejne zatrzymanie miało miejsce w Łochowie. 41-letni mężczyzna kierował Seatem pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca powiatu włodawskiego. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierującym. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Świąteczny bilans na drogach powiatu węgrowskiego

W powiecie węgrowskim podczas minionych Świąt Bożego Narodzenia doszło do 2 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba. Doszło także do 7 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego. Do jednego z wypadków doszło na terenie Łochowa dnia 25. grudnia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem chciał ominąć stojące na prawym pasie ruchu renault  oraz volkswagena. Prawdopodobnie ze względu na nadjeżdżający z przeciwnej strony pojazd, zjechał ponownie na prawy pas ruchu, gdzie nie zdołał zatrzymać pojazdu i uderzył w tył volkswagena. W wyniku zderzenia pasażerka volkswagena oraz kierujący fordem oraz pasażerka z trzymiesięcznym dzieckiem zostali przewiezieni do szpitali w Siedlcach i w Mińsku Mazowieckim. Natomiast nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 27. grudnia w Łochowie. Kierujący citroenem uderzył w tył renault, gdy ten zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Kierujący citroenem usiłował oddalić się z miejsca kolizji, lecz został zatrzymany przez innego uczestnika zdarzenia. Funkcjonariusze zbadali mężczyznę na stan trzeźwości i okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kolizja po alkoholu

Do zdarzenia drogowego doszło w piątek (18.12) na terenie gminy Łochów. Dyżurny węgrowskiej komendy otrzymał informacje o kolizji drogowej. Policjanci na miejscu zdarzenia podjęli pościg za mężczyzną, który wysiadł z rozbitego auta i chciał uciec. Policjanci ustalili, że 57-letni mieszkaniec gm. Łochów kierując nissanem zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego doszło na terenie gminy Sadowne (18.12). Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego kierującego BMW. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Następne zatrzymanie miało miejsce na terenie gminy Łochów. 21-letni mieszkaniec gminy Stoczek kierował  hondą w stanie nietrzeźwości. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Działania dotyczące bezpieczeństwa pieszych

W trzecim tygodniu grudnia prowadzono wzmożone działania pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Głównym zadaniem policjantów w tych dniach było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Ujawnili ponad 68 wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych przez kierujących pojazdami. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci ujawnili 18 wykroczeń, było to m. in. przechodzenie w miejscu niedozwolonym, brak elementów odblaskowych oraz naruszenie obowiązku poruszania się po lewej stronie drogi.

Apel o trzeźwość  na drogach

W połowie grudnia na terenie naszej gminy wyeliminowano z ruchu trzech kierujących pod działaniem alkoholu. Mimo licznych apeli, wielu jest takich, którzy decydują się wsiadać za kierownicę czy na rower pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Dwóch amatorów jazdy po alkoholu trafiło w ręce policjantów w poniedziałek (14.12) na terenie gminy Łochów. 55-letni rowerzysta kierował w stanie nietrzeźwości. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Drugi rowerzysta miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. W środę (16.12) na terenie gminy Łochów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena. Mężczyzna również kierował po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym i zatrzymali ich prawa jazdy. Mężczyźni będą odpowiadać przed sądem. Grozi im nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

                Za: KPP w Węgrowie