Szlachetna Paczka

W tym roku ogólnopolska akcja świąteczna Szlachetna Paczka po raz kolejny objęła swoją pomocą rodziny z Łochowa. Po raz kolejny 21 listopada  ruszyła akcja Szlachetna Paczka. Organizuje ją, od 2001 roku, krakowskie Stowarzyszenie Wiosna.

Z każdym rokiem świąteczną pomocą obejmowanych jest coraz więcej rodzin, do dzieła włącza się coraz więcej wolontariuszy, a terytorialny zakres Paczki obejmuje nowe miejsca w Polsce. Aby pomóc, wystarczy na internetowej stronie www.szlachetnapaczka.pl  wybrać województwo, następnie interesujący nas magazyn (w przypadku Łochowa jest to Liceum Ogólnokształcące przy ul. Wyspiańskiego 18), a potem wybrać jedną z rodzin, którą w tym roku odwiedzili wolontariusze. Paczkę można przygotować samemu, bądź razem z rodziną, przyjaciółmi z pracy czy szkoły.

 

Finał akcji i przekazanie paczek do magazynu odbędzie się w sobotę 12 grudnia. Pomoc przekazana w taki sposób jest celowa i trafiona - wolontariusze najpierw przeprowadzili wywiad u rodzin, następnie wybrali potrzebujących na podstawie jasnych wytycznych, poznali też ich potrzeby i darczyńca zapoznaje się z nimi w opisie rodziny. Dzięki temu do rodzin trafiają najpotrzebniejsze rzeczy. Darczyńca dostaje również sprawozdanie z przekazania paczki wybranym osobom.

E.S.

 
Michal Krupa