PiS w Łochowie

               W niedzielne popołudnie 6 grudnia br. w Łochowskim Pałacu odbyło się historyczne spotkanie zorganizowane z inicjatywy Pani Mari Koc - wicemarszałek Senatu RP, a jednocześnie jedynej parlamentarzystki z terenu naszego powiatu. Na spotkaniu obecni byli: członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, Klubu Gazety Polskiej oraz liczni samorządowcy i sympatycy tej formacji.

 

Pani Marszałek oddała szacunek i wdzięczność ludziom współtworzącym sukces wyborczy, dziękując za wytrwałość i wysiłek. Sprawiła też niespodziankę zapraszając na łochowskie spotkanie posłów z siedlecko-ostrołęckiego okręgu wyborczego: Henryka Kowalczyka (zaraz po wyborach nominowany do rangi ministra), Arkadiusza Czartoryskiego, Grzegorza Woźniaka i jednego z najmłodszych parlamentarzystów - Daniela Milewskiego. Wszyscy oni gorąco dziękowali uczestnikom spotkania za wieloletnią wytrwałość i obronę wspólnych wartości oraz za trud przy serii działań wyborczych, podkreślając, że zwycięstwo było możliwe dzięki pracy całej drużyny. Zaznaczyli przy tym, ze praca parlamentarna lekką nie jest, że złożono już około 30 projektów ustaw, mimo że rząd Beaty Szydło dopiero co powstał i mimo licznych trudności pracują wytrwale na rzecz dobrych zmian w Polsce.

Zebrani mieszkańcy Łochowa usłyszeli kolejną niespodziankę - ogłoszono bowiem oficjalnie, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających na stanowisko Burmistrza Łochowa jest Robert Gołaszewski, radny naszej gminy, szef gminnej struktury PiS oraz przewodniczący łochowskiego Klubu Gazety Polskiej, życząc mu jednocześnie powodzenia i obiecując aktywne wsparcie, tak w kampanii wyborczej jak również i po ewentualnej wygranej. Pani Marszałek w bardzo ciepłych i życzliwych słowach zachęcała do wsparcia i wyboru Roberta Gołaszewskiego na Burmistrza Łochowa doceniając jego dotychczasowe dokonania oraz cechy charakteru, a w szczególności jego uczciwość i pracowitość oraz dobre propozycje dla naszej gminy.

Kandydat PiS – Robert Gołaszewski – podkreślił, że zaskoczyła go informacja o śmierci burmistrza Mariana Dzięcioła, bo wprawdzie ludzie chorują, ale też się leczą i pracują latami. Jednakże trzeba było pogodzić się z tym faktem, stanąć przed wyzwaniem i odpowiedzieć na zachęty i sympatię płynącą od mieszkańców, aby ubiegał się o funkcję burmistrza za co jest wdzięczny, a także gorąco podziękował za wsparcie i wyróżnienie. Dodał i wskazał na całą swoją drużynę, z którą współpracuje od wielu lat. Wyraził nadzieję na wygraną podkreślając, że ma przygotowany dobry program, który już niebawem zostanie zaprezentowany, a który wypracowuje z zespołem dobranych ludzi wsłuchujących się w głosy i oczekiwania lokalnej społeczności. Podkreślił, że jest dumny mogąc startować z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a następnie podziękował za poparcie parlamentarzystom i sympatykom.

Po oficjalnych wystąpieniach kontynuowano spotkanie, rozmowy i dyskusje w kameralnej atmosferze wespół z parlamentarzystami, samorządowcami i pozostałymi gośćmi omawiając bieżące sprawy, podnosząc potrzeby lokalnej wspólnoty.

           Red.

 
Michal Krupa