Policyjne info

Zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwego

Do zdarzenia doszło w sobotę (05.12) w Jasiorówce. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierując fordem podczas wyprzedzania uderzył w opla, który skręcał w lewą stronę. Następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Po badaniu trzeźwości okazało się, że kierujący fordem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zatrzymany

Również w sobotę  (5.12) doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej 50 w Zagrodnikach. Na komendę zadzwonił mężczyzna, który relacjonował, że jadąc właśnie tą trasą, zauważył rowerzystę w rowie, który machnął ręką a w następnej miejscowości dwa samochody ciężarowe stojące w zatoczce autobusowej. W jednym zauważył uszkodzenia przodu pojazdu. Mężczyzna skojarzył, że mężczyzna w rowie mógł brać udział w zdarzeniu drogowym a kierowca ciężarówki może być sprawcą zdarzenia. Mężczyzna utrzymywał cały czas kontakt z dyżurnym i relacjonował w jakim kierunku porusza się samochód. Zdecydowana postawa obywatelska przyczyniła się do zidentyfikowania samochodu. Dzięki tym informacjom do zatrzymania doszło na terenie powiatu ostrowskiego.

Wysłany na miejsce patrol ustalił okoliczności zdarzenia oraz jego świadków. Prawdopodobnie kierujący samochodem ciężarowym obywatel Litwy nie zachował należytej ostrożności i potrącił jadącego prawidłowo rowerzystę. W wyniku zdarzenia rowerzystę odrzuciło do rowu. 31-letni mieszkaniec gm. Łochów w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

 Zebrany przez policję materiał dowodowy w sprawie, pozwolił zawnioskować policji do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 50-letniego obywatela Litwy. Prokuratura i sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec sprawcy 3 miesięczny areszt. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności, której górna granica przekracza 8 lat.

Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki”

7. grudnia policjanci z węgrowskiej drogówki prowadzili działania „Alkoholi narkotyki”. Akcja ukierunkowana była głównie na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie nietrzeźwych i będących pod działaniem narkotyków kierujących pojazdami.Podczas działań policjanci skontrolowali ponad 375 pojazdów i sprawdzali stan trzeźwości wszystkich kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę, która kierowała pojazdem pomimo zakazu.

Posiadał środki odurzające

Łochowscy policjanci  w nocy (23.11) podczas patrolowania Ostrówka, zatrzymali do kontroli drogowej audi.  Podczas kontroli, 29-letni mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze przeszukali mężczyznę oraz pojazd. Ujawnili marihuanę oraz inne środki odurzające. Podejrzanego o posiadanie środków odurzających policjanci zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie. Ustawa za takie przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Zatrzymany za posiadanie środków odurzających

We wtorek (01.12) podczas patrolowania ulic Węgrowa, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Opla, w którym podróżowało pięciu mężczyzn. Podczas kontroli okazało się, że w aucie przewożone były narkotyki.  Funkcjonariusze  zabezpieczyli amfetaminę a mężczyzn zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu sokołowskiego w wieku od 20 do 27 lat. Policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania. U jednego z nich znaleziono jeszcze marihuanę. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Podejrzany o kradzież

W poniedziałek (23.11) doszło w Węgrowie do  włamania do auta i kradzieży nawigacji. Policjanci zaraz po zgłoszeniu kradzieży podjęli działania operacyjne w celu ustalenia sprawcy. Następnego dnia zatrzymali podejrzanego 25-letniego mężczyznę. Okazało się, że mężczyzna skradzioną nawigację wystawił na sprzedaż na portalu internetowym. Podczas przeszukania mieszkania u podejrzanego zabezpieczono skradziony sprzęt. Podejrzany o kradzież z włamaniem, to 25-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego. Usłyszał policyjne zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzana o pobicie zatrzymana

Dyżurny  węgrowskiej komendy we wtorek (10.11) przyjął zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na terenie gminy Łochów. Policjanci ustalili na miejscu interwencji, że doszło do szarpaniny pomiędzy grupą osób. W trakcie awantury użyto noża. Jeden z mężczyzn został poszkodowany i z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali jedną z osób podejrzaną o pobicie. Zatrzymana to 17-letnia mieszkanka Warszawy. Usłyszała już prokuratorskie zarzuty. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Wypadek drogowy

Doszło do niego w ostatni weekend listopada i miał miejsce w Łochowie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący Volkswagenem, na skrzyżowaniu ulic zajechał drogę kierującej Oplem, która by uniknąć zderzenia zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w parkan. W wyniku uderzenia pasażer Opla został przewieziony do szpitala.

Zima to trudny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Opady  deszczu czy śniegu, mróz i szybko zapadająca noc sprawiają, że w ruchu ulicznym musimy być w pełni skoncentrowani i przewidujący. Policjanci apelują o wyjątkową ostrożność podczas jazdy i odpowiednie przygotowanie pojazdów. W okresie zimowym zdecydowanie częściej dochodzi do stłuczek spowodowanych niedostosowaniem prędkości i stylu jazdy do panującej aury.

Jazda po alkoholu

Do pierwszego zatrzymania doszło w środę (11.11) na terenie gminy Sadowne. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że 25-letni kierujący Fiatem, będąc pod działaniem alkoholu spowodował kolizję. Mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia doszło też do zatrzymania na terenie Łochowa. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorower, którym podróżował 23-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Znieważył policjantów podczas interwencji

Do zdarzenia doszło na terenie Łochowa. Policjanci  otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który utrudnia ruch na drodze. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zobaczyli mężczyznę, który szedł całą szerokością jedni. Podczas interwencji mężczyzna zaczął się awanturować i szarpać. Wyzywał policjantów oraz naruszył ich nietykalność. Próby rozmowy z nietrzeźwym mężczyzną zakończyły się zatrzymaniem w policyjnym areszcie. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 21-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Kodeks za te przestępstwa przewiduje karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Tydzień bezpieczeństwa pieszych

W ostatni tydzień listopada policjanci prowadzili działania pn. „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Głównym ich zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Ujawnili ponad 90 wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych przez kierujących pojazdami. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci ujawnili 20 wykroczeń, było to m. in. przechodzenie w miejscu niedozwolonym, brak elementów odblaskowych. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Weekendowe podsumowanie

Przez ostatni weekend listopada prowadzono na terenie powiatu węgrowskiego  działania „Alkoholi narkotyki”. Głównym zadaniem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. Podczas działań policjanci skontrolowali ponad 300 pojazdów i sprawdzali stan trzeźwości wszystkich kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę kierującą w stanie nietrzeźwości. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

                Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa