Nowe radiowozy

Dnia 3. grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie odbyły się uroczystości związane z  przekazaniem radiowozów policyjnych, z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzeja Styrczuli oraz przedstawicieli lokalnego samorządu. Komendant, przed przekazaniem policyjnych radiowozów wygłosił przemówienie, w którym podkreślił rolę współpracy, między Policją a samorządami, pełnej życzliwości i zaufania. Podziękował samorządom za wsparcie policyjnych działań. Nowe radiowozy i środki pieniężne, które samorząd przeznacza na Policję, będą przyczyniały się do lepszej pracy policjantów. Komendant podkreślił, że Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie w kwestii wykrywalności w zakresie  7 kategorii - tych najbardziej uciążliwych -“ znalazła się w gronie 4 najlepszych komend w garnizonie mazowieckim, co z kolei daje gwarancję, że pokazane środki wykorzystywane są w jak najlepszy sposób. A najważniejszym zadaniem węgrowskiej policji jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu węgrowskiego.

 

Dzięki zaangażowaniu 133 tysięcy złotych z budżetu Starostwa Powiatowego, Miasta Węgrów i Urzędów Gmin: Liw, Korytnica, Grębków, Miedzna, Wierzbno, węgrowscy funkcjonariusze otrzymali nowe pojazdy służbowe. Przekazane samochody to Skoda Yeti i  Kia Cee’d,  które są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy. Dzięki temu sprzętowi transportowemu funkcjonariusze jeszcze szybciej będą dojeżdżać na miejsce interwencji, skutecznie nieść pomoc mieszkańcom.

Uroczystość stała się  potwierdzeniem stałej przychylności samorządu lokalnego, przychylności, dzięki której realizowane  wspólnie inicjatywy i pomysły ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu węgrowskiego.

sierż. szt. Anna Maliszewska

 
Michal Krupa