Policyjne info

Wybierz Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2015

Rozpoczęła się już VII edycja konkursu na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2015”. Ważnym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego na terenie powiatu węgrowskiego będzie opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety. Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu w rejonie służbowym odgrywa bardzo ważną rolę w działaniach profilaktycznych. Bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną umożliwi poznanie potrzeb, obaw i problemów a także zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom rejonu. Za pomocą ankiety chcemy wyłonić najpopularniejszego dzielnicowego oraz poznać opinię mieszkańców dotyczącą bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania a także poznać miejsca najbardziej zagrożone na danym terenie.

 

 Zachęcamy mieszkańców powiatu węgrowskiego do udziału w konkursie, który potrwa do 30 listopada 2015. Ankiety wraz ze skrzynkami znajdziecie państwo w Urzędach Gmin, Urzędzie Miasta, w Starostwie Powiatowym w Węgrowie  oraz Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie.

Poniżej wykaz dzielnicowych z terenu Gminy Łochów:

mł. asp. Adam Tokarski, tel. (25) 675 65 17 lub 506 903 541

Łochów: obejmuje granice administracyjne miasta poza ulicami Fabryczną i Przemysłową.

sierż. Marzena Wójcik, tel. (25) 675 65 02 lub 506 894 478

Baczki, Dabrowa, Kalinowiec, Kamionna, Karczewizna, Laski, Majdan, Matały, Twarogi, Wólka Paplińska, Zambrzyniec, Osiedle przy ul. Fabrycznej i Przemysłowej w Łochowie.

st. asp. Wojciech Sielaff, tel. (25) 675 65 12 lub 506 903 516

Barchów, Budziska, Burakowskie, Gwizdały, Jasiorówka, Kaliska, Łazy, Nadkole, Pogorzelec, 

asp. Marcin Styś, tel. (25) 675 65 02 lub 506 903 519

Brzuza, Jerzyska, Łojew, Łojki, Łopianka, Łosiewice, Ogrodniki, Ostrówek Węgrowski, Samotrzask, Szumin, Zagrodniki.

Akcja „Znicz 2015” w powiecie węgrowskim

W związku z dniem Wszystkich Świętych policjanci prowadzili działania „Znicz 2015”. Akcja trwała między 30 października a 2 listopada. Podczas weekendu doszło do 3 wypadków drogowych, 4  kolizji i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących na terenie powiatu węgrowskiego. (W ubiegłym roku podczas długiego weekendu doszło do 1 kolizji i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.) M.in. w niedzielę (01.11) doszło w Łochowie do wypadku z udziałem  pieszego. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący audi potrącił na przejściu dla pieszych 11-letnią dziewczynkę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

Zabezpieczono narkotyki i amunicję

Do zatrzymania sprawców doszło we wtorek (21.10) na terenie Łochowa. Funkcjonariusze podczas patrolowania ulic Łochowa zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać. Po krótkim czasie jednego z nich zatrzymano. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gm. Łochów. Podczas kontroli osobistej policjanci ujawnili środki odurzające, które zabezpieczono. Po osadzeniu 25-latka funkcjonariusze ustalili kolejną osobę, która posiadała narkotyki. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych u 19-letniego mieszkańca gm. Łochów oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli 46 sztuk amunicji różnego kalibru najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej a także 38 elementów amunicji, 25 sztuk pocisków oraz 175 łusek różnego rodzaju. Ponadto policjanci zabezpieczyli broń palną częściowo skorodowaną. Zatrzymani to mieszkańcy gm. Łochów. Usłyszeli policyjne zarzuty posiadania środków odurzających. Jeden z nich podejrzewany jest także o posiadanie nielegalnej amunicji. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zatrzymany za usiłowanie kradzieży

We wtorek (6.10) dyżurny węgrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o interwencji na terenie Łochowa, gdzie pracownicy ochrony zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie włamania. Funkcjonariusze ustalili, że najprawdopodobniej zatrzymany mężczyzna przeciął kłodkę zabezpieczającą roletę  oraz wybił szybę w salonie gier. Nie dostał się do wnętrza, bo został spłoszony. Podejrzany schował się w namiocie z rowerami, który znajdował sie po przeciwnej stronie salonu. Tam został ujęty przez pracowników ochrony po włączeniu się alarmu i przekazany łochowskim policjantom. Podejrzany o usiłowanie kradzieży z włamaniem, to 28-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego. Okazało się, że mężczyzna oprócz tego podejrzany jest o szereg innych włamań i kradzieży na terenie Łochowa. Usłyszał prokuratorskie zarzuty i zastosowano wobec niego dozór policyjny. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani za jazdę po alkoholu

Do pierwszego zdarzenia doszło (08.10) na terenie gm.  Łochów. Dyżurny węgrowskiej komendy otrzymał informacje o dachowaniu pojazdu. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 29-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierując oplem zjechał do rowu i uderzył w mostek a następnie pojazd przewrócił się na bok. Mężczyzna nie doznał obrażeń. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierujących miały miejsce w Łochowie i w Sadownem w nocy (15.10). W Łochowie policjanci zatrzymali do kontroli opla. Kierujący 36-latek kierował w stanie nietrzeźwości. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. W Sadownem funkcjonariusze zatrzymali 22-latka, który kierował hondą w stanie nietrzeźwości. Do następnego zdarzenia doszło w sobotę (17.10) na terenie gm. Łochów. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. 62-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierował w stanie nietrzeźwości. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Udaremniono im dalszą jazdę. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dwa wypadki i kolizja drogowa

Do wypadku doszło w sobotę (10.10) na terenie Łochowa. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że  36-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego, kierując motocyklem potrącił na przejściu dla pieszych 65-letniego mieszkańca Łochowa. Obaj uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitali w Wyszkowie i Wołominie.

Do kolejnego zdarzenia doszło we wtorek (13.10) również w Łochowie. Policjanci ustalili, że kierujący fordem transitem wymusił pierwszeństwo przejazdu pojazdowi marki Man. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów. Pasażerka z forda została z obrażeniami ciała przewieziona do szpitala.

Dnia 31.10.2015r. na skrzyżowaniu Al. Pokoju i 1 Maja w Łochowie miała miejsce kolizja drogowa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i nie zastosował się do znaku Stop w wyniku czego zderzył się z jadącym prawidłowo Audi. W wyniku zderzenia auto odrzuciło i uderzyło w Opla.

Usiłowanie kradzieży

W piątek (30.10) dyżurny węgrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o interwencji na terenie Łochowa.  Funkcjonariusze ustalili, że mąż pracownicy sklepu ujął mężczyznę podejrzanego o usiłowanie włamania. Najprawdopodobniej zatrzymany mężczyzna wybił szybę w sklepie. Nie dostał się do wnętrza, bo został spłoszony. Podejrzany schował się za sklep, a gdy został zauważony zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów został ujęty i przekazany łochowskim policjantom. Podejrzany o usiłowanie kradzieży z włamaniem, to 28-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego. Okazało się, że mężczyzna oprócz tego podejrzany jest o szereg innych włamań i kradzieży na terenie Łochowa. Usłyszał prokuratorskie zarzuty i zastosowano wobec niego areszt tymczasowy. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Bezpieczeństwo na drogach

Węgrowscy policjanci w przedostatnim tygodniu października (18-25.X) prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Czuwano nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu  oraz reagowano na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Głównym zadaniem policjantów w tych dniach było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Ujawnili blisko 50 wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych przez kierujących pojazdami. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci ujawnili 8 wykroczeń, było to m. in. przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

W Szkole Podstawowej nr 3 w Łochowie  dnia 23 października br. odbyła się w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dotycząca bezpieczeństwa. Spotkanie zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy pomocy węgrowskiej Policji, RM Meditrans Siedlce. Celem kampanii jest przede wszystkim propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze poprzez znajomość przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań. Uczniom klas III-VI zaprezentowano film „..tak, chcę być bezpieczny”, przybliżono też zagadnienia dotyczące drogi, osób obcych, zachowania wobec psów oraz fajerwerków. Młodzież miała możliwość również szkolić się z pierwszej pomocy, a ponad 300 uczniów szkoły podstawowej otrzymało elementy odblaskowe. Zdobyta wiedza i umiejętności pozostaną wykorzystane przez młodzież i przełożą się z pewnością na bezpieczne zachowania na drogach.

                Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa