Prezentacje Chopinowskie

Dnia 4 października w Pałacu Łochów odbyły się Prezentacje Chopinowskie w ramach obchodów 50-lecia Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie. W koncercie wystąpiły dwie uczestniczki XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina: Yuliya Yermalayeva z Białorusi oraz Michelle Candotti z Włoch. Uroczystość poprowadził Igor Pogorzelski.

 

W sali koncertowej zasiedli między innymi: Lidia Siuchta - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego, Senator Maria Koc, Władysław Grochowski - Prezes firmy Arche i właściciel Pałacu Łochów, Łukasz Wielgus - Dyrektor Pałacu Łochów oraz Artur Lis - Dyrektor Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie. Występ bardzo się podobał publiczności. Były oczywiście bisy i owacje na stojąco.

Uczestnicy chopinowskiej prezentacji mogli również podziwiać prace z IV Międzynarodowego Pleneru Ceramicznego „Gwizdek-Rzeźba”, który miał miejsce w lipcu br. w Muzeum „Gwizdka” w Gwizdałach. Kuratorem pleneru był Roman Kuzelak - artysta ceramik.

Na zakończenie Goście mogli podzielić się swoimi wrażeniami z muzykami przy kawie i herbacie oraz zrobić sobie z nimi wspólne pamiątkowe zdjęcie.

A.K.

 
Michal Krupa