Policyjne info

Poszukiwany - odnaleziony

28. września dyżurny węgrowskiej komendy został poinformowany o zaginięciu mężczyzny, który wyjechał z domu rowerem na grzyby. Policjanci  po rozpytaniu sąsiadów i rodziny ustalili, że schorowany mężczyzna ostatni raz był widziany w Barchowie u swojego znajomego. Funkcjonariusze od chwili powiadomienia rozpoczęli poszukiwania w rejonie kompleksu leśnego w Barchowie. W akcji poszukiwawczej, w której brali udział policjanci dołączyli strażacy. Około godziny 15.20 policjanci łochowskiego komisariatu  między Barchowem a rzeką Liwiec w kompleksie leśnym odnaleźli rower poszukiwanego mężczyzny.

A w odległości około 500 metrów policjanci zauważyli, leżącego mężczyznę. Okazał się nim  poszukiwany 68-latek, który był wyziębiony i potrzebował pomocy medycznej. Funkcjonariusze odnalezionego mężczyznę przekazali załodze karetki pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Profesjonalizm funkcjonariuszy spowodował, że schorowanego mężczyznę odnaleziono i przekazano załodze karetki pogotowia. Następnie mężczyznę przewieziono do szpitala.

Wypadek z udziałem motocyklisty

Do zdarzenia doszło 20. września w Łochowie. Policjanci wstępnie ustalili, że 49-letni mieszkaniec Warszawy kierując Mitsubishi wykonując manewr skrętu,  nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo kierującemu motocyklem. W wyniku zderzenia 28-letni mieszkaniec pow. wołomińskiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Wołominie.

Uprawiał marihuanę

Łochowscy policjanci zabezpieczyli 25. września 46 krzaków konopi indyjskiej. Najpierw w zaroślach odkryli 5 krzaków konopi, a po sprawdzeniu dalszej części posesji ujawnili kolejne 40 krzaków. Cześć z nich rosła w doniczkach. Funkcjonariusze zaczekali na właściciela posesji. Gdy poszukiwany 51-letni mężczyzna zjawił się na posesji został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze przeszukali także budynki mieszkalne i gospodarcze. Ujawnili jeszcze konopie przygotowane do suszenia. Ustawa za takie przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Znieważył policjantów

Łochowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który awanturował się z rodziną. Podczas zatrzymania znieważył funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał policyjne zarzuty. Grozi mu pozbawienie wolności do roku. Do zdarzenia doszło w sobotę (12.09) na terenie gminy Łochów. Policjanci  otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali tam mężczyznę będącego pod znacznym działaniem alkoholu. 60-letni mężczyzna awanturował się z rodziną. Podczas zatrzymania znieważył funkcjonariuszy. Próby rozmowy z nietrzeźwym mężczyzną zakończyły się zatrzymaniem w policyjnym areszcie. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kradzież terminala biletowego

W sobotę (12.09) dyżurny węgrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o interwencji na terenie Sadownego. Funkcjonariusze ustalili, że w pociągu relacji Małkinia-Sadowne doszło do kradzieży terminala biletowego na szkodę Kolei Mazowieckich. Podejrzanego o kradzież ujęto i przekazano funkcjonariuszom. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Wołomina. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanego. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany za jazdę po alkoholu

Do zdarzenia doszło w sobotę (12.09) w Toporze. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym. 48-letni obywatel Litwy kierował w stanie nietrzeźwości. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

                Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa