Susza

Tegoroczne upały dały się we znaki chyba większości, a w szczególności rolnikom -  przynosząc suszę i szkody w uprawach w postaci niższych plonów.

10 sierpnia br. Burmistrz Łochowa wystosował apel zabraniający wykorzystywania wody z sieci publicznej do podlewania trawy, podlewania ogródków, podlewania upraw, mycia samochodów, spłukiwania chodników oraz zaapelował o racjonalne korzystanie wody w domostwach. Jak dało się zauważyć niewiele domostw wzięło sobie apel do serca. Żeby nie było deficytu wody wśród wód podziemnych, w tym wód gruntowych, by nie następował proces tzw. stepowienia - w półroczu letnim w naszym rejonie powinno spaść około 350 mm opadu deszczu.

W bieżącym, który co prawda jeszcze trwa - spadło może 10-15 % tego. To tak ku rozwadze, byśmy pewnego ranka nie obudzili się z ręką w nocniku.

27 sierpnia br. na stronie internetowej Gminy Łochów, Burmistrz Łochowa w zakładce „Internetowy Serwis miasta Łochów” oraz w zakładce „Obwieszczenia” umieścił obwieszczenie, w którym poinformował, że do dnia 4 września br. w Urzędzie Miejskim w Łochowie, pok. nr 19 rolnicy mogą składać wnioski o szacowanie szkód związanych z klęską suszy. Szkoda, że nie na stronie głównej w „Aktualnościach”, tym bardziej, że termin był krótki i na dodatek z weekendem, bo żeby dotrzeć, np. do zakładki „Obwieszczenia”, trzeba dokonać pięć kliknięć w zakładki nic nie mówiące przeciętnemu użytkownikowi sieci. A do „Aktualności” - wystarczy otworzyć stronę internetową naszej Gminy.

                R

 
Michal Krupa