Policyjne info

Kolizja trzech pojazdów

Do zdarzenia doszło w środę (2.09) w Ostrówku. 66-letni mężczyzna który kierował samochodem m-ki VW uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu m-ki Renault, który następnie uderzył i kolejny pojazd m-ki Opel. W wyniku zdarzenia kierująca jednym z pojazdów została przewieziona do szpitala. Na szczęście doznała tylko lekkich obrażeń ciała i została zwolniona do domu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący VW znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

Zatrzymana z narkotykami

Policjanci łochowskiego komisariatu zatrzymali kobietę, która posiadała przy sobie narkotyki. Do zatrzymania doszło w trakcie wykonywania czynności służbowych w piątek (28.08) na terenie Ostrówka. Ujawniono przy 22-letniej mieszkance pow. węgrowskiego proszek koloru białego , wskazujący na obecność mefedronu. Zgodnie z art.62 ust.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii sprawca tego rodzaju przestępstwa grozi  kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kierowali rowerami  pomimo zakazu sądowego

W ciągu jednego dnia policjanci z KP w Łochowie zatrzymali dwóch rowerzystów, którzy kierowali rowerami pomimo prawomocnego zakazu sądu. Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (26.08) w Sadownem. 40- letni mężczyzna kierował rowerem, kiedy został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna kieruje rowerem, pomimo prawomocnego postanowienia sądu zakazującego mu prowadzenie rowerów. Do kolejnego zdarzenia doszło tego samego dnia w Łochowie. 49- letni mężczyzna również kierował rowerem pomimo prawomocnego postanowienia sądu zakazującego mu prowadzenie rowerów na okres 2 lat.

Zatrzymany z podejrzeniem kradzieży pieniędzy

W weekend (15/16.08) dyżurny węgrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o interwencji na terenie Łochowa. Funkcjonariusze ustalili, że podczas zakupów, które robiła 53-letnia kobieta w sklepie nocnym podszedł mężczyzna i wyrwał jej portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Mężczyzna wybiegł ze sklepu w nieznanym kierunku. Już po godzinie funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Łochowa, który przebywał kilkadziesiąt metrów od kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze a podejrzanego zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie. Ustalono też, że mężczyzna podejrzany jest również o kradzież 350 litrów oleju napędowego, do której doszło tydzień wcześniej. Mieszkaniec Łochowa  usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Znieważył policjantów

Do zdarzenia doszło w niedzielę (09.08) na terenie gminy Łochów. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali tam 21-letniego mężczyznę będącego pod znacznym działaniem alkoholu (ponad 2 promile alkoholu w organizmie) który awanturował się z rodziną. W trakcie przeprowadzanej interwencji znieważył on funkcjonariuszy w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Weekendowy piknik profilaktyczny

Piknik organizowany przez Stowarzyszenie Integracja i Współpraca z Torunia „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje” odbył się w sobotę (22.08.) w Łochowie przy ul. Żeromskiego. Patronat nad nim objął Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński. W pikniku tym wzięli udział funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP Węgrowie oraz dzielnicowy z KP w Łochowie. W trakcie trwania festynu policjanci przedstawili specyfikę zawodu policjanta, pokazali wyposażenie do służby policjanta i radiowozu policyjnego, przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym, w szczególności bezpieczeństwa nad wodą oraz związane ze zbliżającym się rokiem szkolnym.

                Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa