Łochów - centrum unihokeja

W dniach 20-21 czerwca 2014 r. Łochów stał się centrum unihokeja w Polsce. Nad dwóch  łochowskich halach sportowych po raz drugi rozegrano emocjonujące zawody. W turnieju wzięło udział 37 drużyn z całej Polski. W trzech kategoriach wiekowych: chłopcy 2003 i młodsi, dziewczęta 2003 i młodsze oraz chłopcy 2005 i młodsi, wzięło udział 450 zawodników. 

„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!".Te słowa, oprócz rad trenerów, wsparcia kibiców i stresu, towarzyszyły chyba każdemu zawodnikowi i każdej zawodniczce. Doskonale było to widoczne w  każdym rozgrywanym spotkaniu. Często o wyniku decydowały ostatnie sekundy spotkania, a czasem nawet dogrywka i karne.

 

W meczu finałowym gospodarz turnieju ULKS Olimpia Łochów musiał uznać wyższość zawodników z Wielkopolski – UKS Kołaczkowo, trzecie miejsce zajął UKS Floorball Gorzów Wielkopolski (woj. lubuskie), czwarte zaś UKS Bankówka Zielonka (woj. mazowieckie). 

W kategorii 2005 i młodsi uczestniczyło 9 zespołu. Najmłodsi adepci unihokeja wykazali się dużymi umiejętnościami i wielką wolą walki. W 26 spotkaniach padło 211 bramek. Najlepsza drużyną w tej kategorii wiekowej, jak i poprzedniej, okazał się również UKS Kołaczkowo (w. wielkopolskie), który w finale pokonał … ULKS Olimpię Łochów. Trzecie miejsce przypadło UKS Zryw Przykona (woj. wielkopolskie), a czwarte Szkole Podstawowej ze Święcic (woj. mazowieckie).

W kategorii dziewcząt rywalizacja przebiegała równie ciekawie. Niepokonana okazała się drużyna z KS Dzikie Gęsi Zielonka (woj. mazowieckie), która nie przegrywając żadnego meczu zapewniła sobie pierwsze miejsce. Na drugie miejsce zapracował UKS 85 Mokotów Warszawa. Brąz przypadł drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 175 z Warszawy, która w meczu o 3 miejsce pokonała zawodniczki SP nr 81 z Gdańska.

Królem Strzelców w kat. 2003 i młodsi został Kacper Skura - zawodnik Olimpii Łochów, który do bramki przeciwników trafił aż 24 razy! Wśród dziewcząt, najwięcej bramek strzeliła Klaudia Drużba zawodniczka SP z Grygrowa. W wśród najmłodszych najlepszym snajperem okazał się z Piotr Osadczuk z UKS Kołaczkowa. 

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsze drużyny puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Łochów, Powiat Węgrowski, Ministerstwo Sportu, Polski Związek Unihokeja oraz Stowarzyszanie Rodziców i Nauczycieli na Rzecz Pomocy Szkołom „Olimpia”. Warto dodać, że dzięki zaangażowaniu władz Polskiego Związku Unihokeja, Puchar Polski Dzieci był częścią kampanii Ministerstwa Sportu „STOP zwolnieniom z WF", promującej aktywność fizyczną oraz zdrowy tryb życia.

 

Janusz Sternicki

 
Michal Krupa