Wielka Gala Letnia

                24 czerwca br. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyła się Wielka Gala Letnia Ogniska Muzycznego oraz kół zainteresowań MiGOK - koła ceramicznego oraz sekcji baletu. Wystąpili  niemal wszyscy uczniowie poszczególnych klas instrumentów OM, to jest klasy pianina oraz akordeonu prowadzonych przez Pawła Ściebiora, klasy pianina i skrzypiec prowadzonych przez Marka Rymarza, klasy pianina prowadzonego przez Mateusza Pęciaka. Wszyscy są jednymi z najzdolniejszych studentów Akademii Muzycznej w Warszawie.

Poza tym dali popis swoich umiejętności uczniowie klasy gitary, w której prowadzącym jest Radosław Świderski, gitarzysta z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, koncertujący w Polsce i za granicą oraz klasy wokalnej, prowadzonej przez Piotra Kamińskiego, absolwenta Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, obecnie współpracującego z warszawskimi teatrami: Teatrem Roma, Teatrem Dramatycznym, Teatrem Komedia oraz Teatrem Syrena.

Koncert poprowadził Piotr Kamiński, a wystąpiło w nim 26 wychowanków Ogniska. W repertuarze znalazły się zarówno utwory klasyczne, rozrywkowe jak i ludowe. Cudowny, wzruszający pokaz umiejętności dały również dwie grupy sekcji baletowej: młodsza i starsza. Baletnice, pod kierunkiem wychowawcy - Justyny Ostach (absolwentki szkoły baletowej), wykonały dwa wspaniałe układy baletowe grupa młodsza „W krainie motyli”, a grupa starsza „Lalki z Cyrku Słońca”.    

Widzowie byli zachwyceni galą, o czym świadczyły gromkie brawa, które otrzymywali młodzi artyści. Wszyscy wychowankowie MiGOK, zarówno Ogniska Muzycznego, Koła Ceramicznego, jak i Sekcji Baletowej, otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe programy Wielkiej Gali Letniej.

Po trwającym półtorej godziny koncercie wszyscy goście przenieśli się na korytarz, gdzie mieli okazję obejrzeć przepiękną wystawę prac ceramicznych wychowanków Koła Ceramicznego MiGOK prowadzonego przez Romana Kuzelyaka. Gościom trudno było uwierzyć, że prace, które oglądają wykonały właśnie oni. 

Koncert pełen był wzruszeń, radości i ogromnej dumy z osiągnięć dzieci i młodzieży Łochowa i okolic. Przepięknie wykonane utwory na długo pozostaną w pamięci. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok funkcjonowania Ogniska Muzycznego MiGOK w Łochowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w szerokiej ofercie edukacyjnej Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie na wrześniowe spotkanie organizacyjne.

DK

 
Michal Krupa