Policyjne info

Policja poszukuje świadków

W Laskach, dnia 25 maja, około 300 metrów od posesji letniskowej, na nieużytkach  znaleziono zwłoki nieznanego mężczyzny, którego zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Mężczyzna prawdopodobnie w wieku 55 – 70 lat, 165 cm wzrostu. Nie posiadał uzębienia w górnej szczęce. Ubrany był w czarną kurtkę ortalionową, koszulę w kratę w kolorze biało-niebieskim, podkoszulek pomarańczowy  oraz brązowe sztruksowe spodnie, buty koloru brązowego.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tego zdarzenia  i znają tożsamość mężczyzny o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie  lub telefonicznie pod nr telefonu 25 792 12 00, 997, 112. Śledztwo w sprawie martwego mężczyzny prowadzi Prokuratura Rejonowa w Węgrowie.

Znieważył policjantów

Do zdarzenia doszło w sobotę 27. czerwca na terenie gminy Łochów. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali tam mężczyznę będącego pod znacznym działaniem alkoholu. 23-letni mężczyzna awanturował się z rodziną. Podczas zatrzymania znieważył funkcjonariuszy i usiłował wymusić na policjantach zaniechania czynności służbowej. Próby rozmowy z nietrzeźwym mężczyzną zakończyły się zatrzymaniem w policyjnym areszcie. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej oraz wymuszenia zaniechania czynności służbowej. Grozi jemu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy weekend  wakacji                       

W pierwszy weekend wakacji policjanci prowadzili wzmożone działania trwające od 26 do 28 czerwca. Podstawowym ich zadaniem było kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących oraz kontrolowanie prędkości z jaką się oni poruszają. Policjanci zatrzymali dwie osoby kierujące w stanie nietrzeźwości oraz sześć w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący i pasażerowie byli również sprawdzani pod kątem używania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów. W weekend ten nie odnotowano wypadków drogowych. Natomiast doszło do dwóch kolizji. W jednej z nich mężczyzna kierował motorowerem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

Areszt dla mężczyzny ujętego przez pracowników szpitala

 Do zdarzenia doszło 2 czerwca w Węgrowie. Po godzinie 13.40 dyżurny węgrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie szpitala ujęto sprawcę kradzieży. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów, którzy ujętego mężczyznę przewieźli na komendę. Funkcjonariusze ustalili, że w szpitalu na oddziale ginekologiczno-położniczym jeden z lekarzy wchodząc do pokoju lekarskiego zobaczył mężczyznę, który przeszukiwał jego torbę. Przyłapany na kradzieży mężczyzna oświadczył, że szuka ordynatora i zaczął uciekać. Lekarz wspólnie z pielęgniarkami przytrzymali uciekiniera. Następnie w ujęciu pomogli pracownicy wykonujący prace remontowe w szpitalu. Mężczyznę wprowadzono do gabinetu, gdzie wyrywając się zniszczył sprzęt elektroniczny. Po przewiezieniu go do komendy i sprawdzeniu w policyjnych bazach ustalono, że zatrzymany mężczyzna posługiwał się kradzionymi dokumentami, a podobnych przestępstw dokonywał na terenie całego kraju. Zatrzymany mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty a sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie nadkom. Mirosław Olszewski podziękował osobiście pracownikom szpitala za ujęcie osoby na gorącym uczynku przestępstwa. Dziękował za skorzystanie z uprawnienia, które posiada każdy obywatel. Takie postawy i ludzkie natychmiastowe reakcje mają istotny wpływ na zachowanie potencjalnych przestępców. Agresorzy widząc, że mogą spotkać się z interwencją innych obywateli rezygnują z kolejnych przestępstw, obawiając się błyskawicznego zatrzymania i poniesienia kary. Taki  przykład obywatelskiego działania z pewnością wpłynie pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Wypadek z udziałem dziecka

12 czerwca w Łochowie doszło do wypadku drogowego z udziałem małoletniej. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 19-letni kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na chodnik i potrącił jadącą na rolkach 12-letnią dziewczynkę. Dziewczynka ze złamaną ręka została przetransportowana pogotowiem lotniczym do Warszawy. Kierujący oplem uderzył następnie w drzewo i został zakleszczony w pojeździe. Strażacy z  PSP Węgrów pomogli wydostać się dziewiętnastolatkowi z pojazdu, który trafił do szpitala w Wyszkowie z uszkodzoną kończyną.

Nietrzeźwy rowerzysta spowodował kolizję

 Do zdarzenia doszło w piątek (12.06) w Łochowie. Dyżurny węgrowskiej komendy został powiadomiony o kolizji drogowej. Okazało się, że kierujący mężczyzna zderzył się z zaparkowaną toyotą powodując jej uszkodzenia. Policjanci zbadali stan trzeźwości rowerzysty, okazało się, że ma blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala w Węgrowie. Mężczyzna odpowiadać będzie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Nie zachowali ostrożności podczas jazdy

Pomimo apeli kierowanych do kierujących pojazdami, rowerzystów i pieszych o zachowanie ostrożności, na terenie powiatu węgrowskiego w dniach 9-10 czerwca doszło do kilku wypadków drogowych, m.in. w Pogorzelcu, gdzie kierujący mitsubishi nie dostosował prędkości jazdy oraz bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go volvo, który sygnalizował zamiar skrętu w lewo na skrzyżowaniu. W wyniku uderzenia volvo zjechało na przeciwległy pas i zderzyło się czoło ze skodą. W wyniku zderzenia zarówno kierujący, pasażerka skody jak również kierująca volvo zostali z obrażeniami ciała przewiezieni do szpitala w Wyszkowie oraz w Węgrowie.

Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa