Małżeńskie Jubileusze

Wzorem lat ubiegłych w sobotnie przedpołudnie dnia 6 czerwca br. w sali Miejskiego Domu Kultury w Łochowie odbyła się uroczystość Jubileuszu Małżeństwa dla uhonorowania 50, 55 i 60 lat pożycia małżeńskiego Łochowskich par małżeńskich.

Rocznica ślubu to wzruszające wydarzenie. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy sprzed kilkudziesięciu lat. Tak było również i teraz. Na jubileusz zorganizowany przez Burmistrza Łochowa przybyli: Diamentowi Jubilaci - P. Zofia i Franciszek Nowotka -Ostrówek, Szmaragdowi Jubilaci - P. Waleria i Jerzy Lewandowscy-Budziska, oraz

Złote pary małżeńskie: P. Janina i Stanisław Stokowscy - Ogrodniki , P. Anna i Kazimierz Boszko - Ostrówek, P. Alina i Tadeusz Śliwoscy - Łochów, P. Romana i Jerzy Kowalczyk -Majdan, P. Jadwiga i Zdzisław Zdanowscy - Łochów, P. Henryka i Jan Kalata - Ostrówek, P. Anna i Roman Kuczyńscy - Laski, P. Alicja i Marian Gajewscy - Łochów, P. Kazimiera i Marcin Kwiecińscy -Łochów, P. Janina i Jerzy Gołaszewscy - Łochów, P. Halina i Jerzy Wronek - Zagrodniki, P. Halina i Jan Karczmarscy - Baczki, P. Marianna i Tadeusz Zarzyccy - Łochów, P. Krystyna i Stanisław Pełka - Łochów, P. Maria i Stanisław Giesek - Łochów, P. Barbara i Henryk Kalata - Łochów.

Jubilaci przybyli w towarzystwie członków rodzin i przyjaciół. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Łochowa, Marian Dzięcioł, Wiceburmistrz Łochowa, Urszula Kalinowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie, Andrzej Suchenek, V-ce Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie, Mirosław Ziółkowski.

Już od początku o odpowiednią atmosferę uroczystości zadbała „Kapela Łochowska” przygrywając melodie miłe dla ucha zgromadzonych. Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie, Beata Kokosza. W swoim wystąpieniu odniosła się do wyjątkowej rangi jubileuszu, podkreśliła trud pracy jaki każda z par włożyła w kontynuację związku. Gratulowała dotrzymania przyrzeczeń małżeńskich sprzed 50 i więcej lat oraz wytrwałości w ich wypełnianiu. Podkreślała, że to właśnie Jubilaci są wzorem zgody i miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy postanowili się związać węzłem małżeńskim. Zaznaczyła, że tylko nieliczni z powodu różnych wydarzeń losowych mają zaszczyt i możność obchodzić tak wyjątkowy Jubileusz małżeństwa: Złoty, Szmaragdowy, Diamentowy. Podczas uroczystości Jubilaci zostali odznaczeni przez Burmistrza Łochowa medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi im przez Prezydenta RP. Wręczono legitymacje i pamiątkowe dyplomy. Każda para otrzymała okolicznościową księgę oraz bukiet czerwonych róż. Uroczystość uświetnił występ Emilii Śliwowskiej, która zachwyciła wszystkich przepięknym wykonaniem wielu piosenek, m.in. Jesienne róże, czy Dumka na dwa serca. Po wysłuchaniu recitalu zgromadzeni na Jubileuszu goście i członkowie rodzin zaśpiewali Jubilatom gromkie „Sto lat”. Nie zabrakło toastu wzniesionego lampką szampana i okolicznościowego tortu. Wyjątkowe spotkanie było nie tylko okazją do wspomnień, ale również okazją do przyjęcia przez pary małżeńskie gorących życzeń. Dopisywał dobry humor a na twarzach zgromadzonych gościł uśmiech.

Drodzy Jubilaci: „Przyjmijcie raz jeszcze życzenia zdrowia, szczęścia i samych pogodnych dni, niech w Waszej dalszej wspólnej drodze nie opuszcza Was zadowolenie i wszelka pomyślność, Niech jesień Waszego życia trwa w szczęściu, niech przyniesie kolejne, równie wspaniałe rocznice”

W imieniu Burmistrza Łochowa i mieszkańców Gminy Łochów z serdecznymi pozdrowieniami dla Jubilatów – Beata Kokosza, Kierownik USC w Łochowie

 
Michal Krupa