Sukces Elwiry

Elwira Baranowska w finałach IV Olimpiady Medialnej organizowanej Fundację Nowe Media i jej partnerów naukowych: Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej i Uniwersytet Stefana Kardynała Wyszyńskiego znalazła się wśród elitarnej dziesiątki laureatów. Aby trafić do tego grona, musiała pokonać prawie 400 osób ze 100 szkół ponadgimnazjalnych z kilkudziesięciu miast dużych i małych praktycznie z całego kraju. Temat przewodni IV OM brzmiał: Interfejsy kultury po rewolucji Google. Jak komunikujemy się ze sobą przez media dzisiaj? Z nim związane były pytania i zadania na wszystkich trzech etapach olimpiady.

 

Etap pierwszy polegał na wypełnieniu testu on-line, etap drugi odbywał się w regionach i polegał na teście II stopnia i napisaniu eseju. Po tym etapie 35 osób z najlepszymi wynikami przygotowywało konspekt (podlegał konkursowi), spośród nich tylko 18 dostało się do finałów, wśród nich Elwira Baranowska.

Finał Olimpiady odbył się w siedzibie SWPS 19 i 20 czerwca. Część konkurencji przebiegała przed komisjami, część była otwarta dla publiczności. Podczas indywidualnego spotkanie z komisją uczestnik przedstawiał prezentację opartą o wcześniej przygotowany konspekt (konspekty były przedmiotem konkursu w etapie IIIA Olimpiady) oraz odpowiadał na serię pytań nawiązujących do programu tematycznego tegorocznej edycji Olimpiady. Natomiast w sobotę 20 czerwca miały miejsce debaty. Istotną składową oceny przyznawanej w ramach tych zawodów była nota za indywidualne umiejętności współpracy i komunikacji każdego z uczestników. Uczestnicy pracowali w grupach trzyosobowych. Zespoły i strony zostały sformowane w drodze losowania na początku pierwszego dnia zawodów. Debata była transmitowana na żywo za pośrednictwem strony Nowych Mediów.

To kolejny sukces Elwiry w tym roku. Uczennica łochowskiego ogólniaka jest już laureatką innego prestiżowego konkursu - I Konkursu Wiedzy o Mediach organizowanego przez Uniwersytet Warszawski.

M.S.

 
Michal Krupa