Bogu niech będą dzięki

                Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 24 maja 2015 roku to dzień w którym wiara została dopełniona nadzieją, że miłość zwycięży. Kiedy w lutowe południe na początku kampanii Andrzej Duda, jeszcze wtedy kandydat na prezydenta odwiedzał miasto Węgrów,  tylko nieliczni wierzyli, że to właśnie on wygra wybory. Startując z poziomu 12% poparcia (wg sondaży), trudno było myśląc po ludzku mieć nadzieję na zwycięstwo. Miałem wtedy okazję zamienić kilka zdań z Andrzejem Dudą, który między innymi poprosił o pomoc i wsparcie, na co mu odpowiedziałem, że na nas może liczyć. Andrzej Duda w czasie kampanii wykonał tytaniczną pracę, my tylko zrobiliśmy to co do nas należało.

Około setki ludzi pracowało, by osoba kandydata stała się bliska mieszkańcom naszego miasta i gminy. Dziś mogę powiedzieć, że jestem dumny z tego, że mieszkam w Łochowie, w którym Andrzej Duda zwyciężyłby już w pierwszej turze. W kraju, zwłaszcza w jej zachodniej i centralnej części nie było tak dobrze, dlatego też potrzebna była druga tura. W naszej gminie w II turze Andrzej Duda uzyskał ponad 70% poparcie. Wielu działało, ale też bardzo wielu - o czym wiem, gorliwie się modliło w tej intencji. Były to głównie niewiasty z naszych parafii. W Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2015 r. – Andrzej Duda będzie przysięgał wiernie służyć Ojczyźnie i z pewnością zakończy przysięgę słowami „Tak mi dopomóż Bóg” 

Marek Górniaczyk 

 
Michal Krupa