Policyjne info

Debata społeczna w Łochowie

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie 20 maja odbyła się debata społeczna, podczas której społeczność lokalna przedstawiła swoje potrzeby i oczekiwania odnośnie poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Podczas debaty przedstawiono pracę węgrowskich i łochowskich funkcjonariuszy. Przedstawiono skalę przestępczości na terenie powiatu w latach 2013-2014. Omówiono 7 wybranych kategorii przestępstw takich jak: uszczerbek na zdrowiu, bójka i pobicie, kradzież rzeczy, kradzież samochodu, kradzież z włamaniem,

rozbój, uszkodzenie mienia a także przestępczość narkotykową, nieletnich i przede wszystkich stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wypadek

 Do wypadku doszło w niedzielę (17.05) w miejscowości Rażny, gm. Sadowne.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie na pojazdem. Następnie zjechał na lewą stronę pobocza i uderzył w drzewo. 26-letni kierujący oraz pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. Postępowanie w sprawie przyczyn i okoliczności wypadku prowadzi KP w Łochowie.

Zatrzymany za kierowanie w stanie nietrzeźwości

Do zatrzymania doszło w piątek (15.05) w Łochowie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Kierujący mieszkaniec gm. Łochów miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami. Kodeks przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany za znęcanie

W czwartek (14.05) łochowscy policjanci udali się na interwencję domową na terenie Łochowa.  Podczas interwencji okazało się, że 38-latek będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe wobec swoich rodziców. Wyzywał ich, szarpał, groził pobiciem oraz niszczył wyposażenie domu. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego awanturnika i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty znęcania się nad rodziną oraz niestosowanie się do nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi. Sąd zastosował wobec 38-latka areszt tymczasowy. Grozi jemu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierował pomimo zakazu

W piątek (29.05) na terenie Łochowa funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej seata. 25-letni kierujący miał ponad  promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę (31.05) również na terenie Łochowa. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej audi. Okazało się, że 53-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierował pomimo zakazu. Zatrzymani mężczyźni odpowiadać będą za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie pomimo zakazu. Kodeks za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Długi weekend na drogach powiatu

W związku z długim weekendem i spodziewanym wzrostem natężenia ruchu węgrowscy policjanci od 3 do 7 czerwca, przeprowadzili wzmożone działania na drogach powiatu węgrowskiego. Podczas weekendu doszło do jednego wypadku i pięciu kolizji drogowych. Zatrzymano również trzech nietrzeźwych kierujących, m.in. na terenie gm. Łochów gdzie kolizje drogową spowodował nietrzeźwy kierujący – 42-letni mężczyzna kierujący motocyklem mając ponad  promil alkoholu w organizmie. Wpadł on w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Został z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala. Grozi im teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Węgrowski Głos Profilaktyki 

W ramach twórczej profilaktyki Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie oraz Węgrowski Ośrodek Kultury przeprowadzili 1 czerwca V Przegląd Spektakli Profilaktycznych. Wystąpiły 3 zespoły teatralne reprezentujące Publiczne Gimnazjum w Łochowie, Publiczne Gimnazjum w Ostrówku oraz Gimnazjum Gminy Liw. Celem przeglądu było zwrócenie uwagi uczniów na problemy związane z kształtowaniem właściwych postaw wobec wszelakich używek, po które młodzi ludzie często sięgają dla poczucia przynależności i akceptacji środowiska rówieśniczego lub, po prostu z nudów. Tym razem gimnazjaliści mogli wypowiedzieć swoje zdanie na temat narkotyków, dopalaczy i innych używek wykorzystując narzędzie jakim jest teatr. Grupy przygotowały spektakle na bardzo wysokim poziomie, w każdym z nich doskonale ujęta została problematyka używek i konsekwencje ich stosowania. Widoczne było również bardzo duże zaangażowanie ze strony młodzieży i opiekunów w przygotowane scenariusze, scenografie jak również grę aktorską. I miejsce zajęła grupa z Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkół w Ostrówku, która wystawiła spektakl pt. „Wybierz życie”. II miejsce zajęły grupy z Gimnazjum Gminy Liw. Młodzież z Gimnazjum gm. Liw wystawiła spektakl pt. „Posłuchaj”. III miejsce w konkursie zajęła grupa z Publicznego Gimnazjum w Łochowie za spektakl pt. „Pułapka”. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez M/GKRPA w Łochowie i w Liwie. Ponadto uczestnicy przeglądu wezmą udział w X Ogólnopolskim Przystanku PaT.

 
Michal Krupa