Przedszkolaki artystami - malarzami

Dnia 28. maja br. Galeria Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie gościła najmłodszych sympatyków malarstwa, grupę „Biedronek” z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Łochowie, których wychowawcą jest Jolanta Abramczyk i Marzena Olszewska. Dzieci po obejrzeniu wystawy  pt. „Paleta wyobraźni” (artystów z pracowni przy ul. Nowogrodzkiej z Warszawy) prezentowanej w tym czasie w Galerii MiGOK w Łochowie, nauczyły się odróżniać malarstwo abstrakcyjne od realistycznego, a także mogły spróbować własnych sił jako artyści-malarze.

Na pięciolatków czekały rozstawione sztalugi, farby, kredki, pędzle i gąbeczki. Malowały z zaangażowaniem i dużym artystycznym rozmachem. Dzięki temu doświadczeniu dzieci otworzyły się na malowanie i poruszyły swoją wyobraźnię. Dyskutowały po ukończeniu swoich dzieł wymieniając się nawzajem wrażeniami. To nie pierwsze i nie ostatnie spotkanie dzieci w Galerii MiGOK w Łochowie. „Biedronki” odwiedziły w tym roku szkolnym dwie wystawy, tym samym „dojrzały” do uczestnictwa w cyklicznych warsztatach organizowanych podczas każdej wystawy odbywającej się w Galerii MiGOK.

Serdecznie zapraszamy nie tylko najmłodszych na kontakt ze sztuką! Już w czerwcu kolejny wernisaż, a na nim "Rzeźba i asamblaż" znakomitego artysty Artura Szydlika.

W programie muzyczne i poetyckie niespodzianki! Wystawa będzie trwała do 10 lipca br. Serdecznie zapraszamy!

Aneta Kowalczyk

Podziękowanie

Przedszkolaki i wychowawcy z gr. 5-latków „Biedronek” z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Łochowie serdecznie dziękują Pani Anecie Kowalczyk i Galerii Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie za otwartość i stworzenie możliwości uczestniczenia w warsztatach malarskich. W imieniu własnym i dzieci - J. Abramczyk i M. Olszewska.

 
Michal Krupa