Policyjne info

Majowy bilans na drogach

W związku z długim weekendem majowym i spodziewanym wzrostem natężenia ruchu węgrowscy policjanci od 30 kwietnia do 3 maja, przeprowadzili wzmożone działania na drogach powiatu węgrowskiego. W tym samym okresie prowadzone były działania prewencyjne ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń. 

Na drogach powiatu węgrowskiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona ilości patroli. Policjanci przede wszystkim sprawdzali prędkość i trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Pomimo wzmożonych kontroli oraz apeli o zachowanie rozwagi, przestrzeganie przepisów i trzeźwość,  od czwartku 30 kwietnia na drogach w powiecie węgrowskim doszło do jednego wypadku, 2 kolizji drogowych oraz ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących.

Do kolizji m.in. doszło w Gwizdałach, podczas której, kierujący będąc pod działaniem alkoholu wjechał do przydrożnego rowu. 43-letni mężczyzna kierował fiatem nie posiadając wymaganych dokumentów. Mieszkaniec Warszawy miał ponad promil alkoholu w organizmie. Druga kolizja miała miejsce w Łochowie. A przyczyną było niezachowanie ostrożności, co skutkowało uszkodzeniem zaparkowanego pojazdu.

Zatrzymany za kierowanie po alkoholu

Do zatrzymania doszło w piątek (17.04)  na terenie gminy Łochów. 40-letni  mężczyzna kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Posiadał także aktualny zakaz kierowania pojazdami. Grozi teraz  jemu do 2 lat pozbawienia wolności.

Spowodował kolizję kierując w stanie nietrzeźwości

W weekend 24-26 kwietnia węgrowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich spowodował kolizję drogową. Do kolizji drogowej doszło w niedzielę (26.04) w Łochowie. Kierujący  skodą  wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu samochodem ciężarowym. Na miejscu policjanci zbadali stan trzeźwości kierujących. Okazało się, że kierujący skodą miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy  69-letniemu mężczyźnie. Kolejny mężczyzna został zatrzymany w Łochowie w sobotę (25.04). 40-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego kierował bmw mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trzeci zatrzymany to 57-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego daewoo. Mężczyzna kierował samochodem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierującym i zatrzymali ich prawa jazdy. Postępowania w powyższych sprawach prowadzi KPP w Węgrowie i KP w Łochowie.

Wypadek na skrzyżowaniu dróg krajowych 62 i 50 w Łochowie

W Łochowie na skrzyżowaniu dróg krajowych 62  i 50 doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej. Do wypadku doszło w piątek (24.04) około godz. 10. Wstępnie ustalono, że kierujący samochodem ciężarowym po wcześniejszym zatrzymaniu przed przejściem dla pieszych nie zachował należytej ostrożności podczas włączania się do ruchu i potrącił pieszą przechodzącą przez przejście. W wyniku poniesionych obrażeń  76-letnia mieszkanka gm. Łochów poniosła śmierć. Postępowanie w sprawie przyczyn i okoliczności wypadku prowadzi KP w Łochowie.

Funkcjonariusze po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

Funkcjonariusze Łochowskiego komisariatu wracając ze służby zatrzymali pijanego kierowcę. Do zatrzymania doszło w sobotę (11.04) w Kamionnie. Badanie trzeźwości u zatrzymanego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec gminy Łochów. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Niebawem usłyszy zarzutu kierowania w stanie nietrzeźwości.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież kabla

Łochowscy policjanci zatrzymali w piątek (10.04) dwóch mężczyzn za kradzież  kabla na szlaku kolejowym Topór  - Sadowne. Wcześniej dyżurny stacji  PKP zgłosił utratę łączności, z podejrzeniem kradzieży kabla. Łochowscy policjanci pojechali sprawdzić teren przyległy do szlaku kolejowego i tam zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów uciekali. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Są to mieszkańcy powiatu ostrowskiego w wieku 21 i 22 lat. Mężczyźni przy remontowanym szlaku kolejowym Łochów - Sadowne wykopali i odcięli blisko 20 metrów kabla. Policjanci ustalili, że Ci sami mężczyźni są podejrzani o wcześniejsze kradzieże kabla przy tym samym szlaku kolejowym. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Konferencja o narkotykach i dopalaczach

28 kwietnia 2015 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się I z cyklu konferencja „Przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży - narkotyki i dopalacze”,  która została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komendę Powiatową Policji w Węgrowie. Pedagodzy, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także przedstawiciele miejskich i gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych spotkali się, by rozmawiać o przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.

Zawalczyli o puchar Komendanta Powiatowego Policji

34 zawodników z KSS „Feniks” oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie podczas konkursu strzeleckiego zorganizowanego 19 kwietnia przez Klub Strzelectwa Sportowego „Feniks” w Węgrowie walczyło o „Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie”. Zawodnicy musieli zmierzyć się w konkurencjach indywidualnych, w których znalazło się m.in. strzelanie z pistoletu sportowego, pistoletu centralnego zapłonu oraz karabinu sportowego. Najlepszym strzelcem okazał się Krzysztof Makowski z KSS „Feniks”.

                Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa