Spotkanie z Ciekawskim Georgem

8. kwietnia do Biblioteki Publicznej w Łochowie zawitał Ciekawski George, znana postać wielu książek, seriali animowanych dla dzieci. Małpka stworzona przez małżeństwo autorów Margret i Hansa Rey, już od ponad 70 lat uczy i bawi dzieci na całym świecie. W ramach tego spotkania przedstawicielka wydawnictwa Modo - Anna Uszyńska w towarzystwie maskotki Georga poprowadziła warsztaty, w których wzięły udział dzieci z Samorządowego Przedszkola w Łochowie, a także nieco starsze grupy „0” ze  Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie.

 

Dzieci dowiedziały się o licznych przygodach ciekawskiej małpki, która często wpada w tarapaty. Broi, lubi figle i psoty, choć podobnie jak każde dziecko - nie kieruje nim złośliwość czy premedytacja - a zwykła ciekawość.

Na koniec dzieci obejrzały bajkę o Georgu, który był stałym czytelnikiem, dlatego też chciał pomagać w  pracy pani bibliotekarce. Dzięki temu poznał zasady obowiązujące w bibliotece. Spotkanie dało dzieciom wiele radości, bardzo chętnie  zadawały oraz odpowiadały na pytania. Pragniemy podziękować za zaprezentowanie dzieciom z Łochowa postaci małej małpki.

                BP

 
Michal Krupa