Archiwum

Laureatka z łochowskiego LO

W dniach 20-21 marca br. w gmachu Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał I Konkursu Wiedzy o Mediach. Do zawodów przystąpiło 144 uczestników z całego kraju.

Pierwszego dnia uczniowie pisali test z zakresu wiedzy o mediach, spotkali się z dziennikarzem RMF FM oraz TVN24 Konradem Piaseckim, zwiedzali Centrum Nauki Kopernik, a także wzięli udział w wykładzie prof. Wiesława Władyki dotyczącym współczesnych mediów i roli współczesnego dziennikarza.

 

Drugiego dnia odbył się quiz, w którym finałowa 11 walczyła o miejsca premiowane nagrodami rzeczowymi i indeksami na wyższe uczelnie. Wśród najlepszych znalazła się uczennica klasy IIIa Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie, Elwira Baranowska, która w ostatecznej klasyfikacji uzyskała trzeci wynik. Elwira została nagrodzona indeksem (może wybrać jedną z 15 uczelni – partnerów konkursu, w tym Uniwersytet Warszawski) oraz stażem w wybranym medium (2 rozgłośnie radiowe, portal internetowy, 8 redakcji czasopism).

Gratulujemy Elwirze, która na co dzień uczy się w klasie o profilu humanistycznym LO w Łochowie i pisze do gazetki szkolnej „Carpe Diem”. W przygotowaniach do konkursu wspierała ją opiekunka redakcji gazetki, polonistka Małgorzata Szeja. Konkurs był objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

                LO