Policyjne info

Potrącenie pieszego w Ostrówku

 Dnia 11. lutego w Ostrówku doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący fordem potrącił na pasach mężczyznę. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że  kierujący fordem jadąc od strony Sadownego w kierunku Łochowa potrącił znajdującego się na przejściu dla pieszych 54-letniego mieszkańca Ostrówka. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 

 Weekendowe działania

Weekend 14/15 luty minął z działaniami „Pirat Stop”. Węgrowska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu  oraz reagowała na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Ich zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Skontrolowano blisko 81 pojazdów, odnotowano 1 wypadek oraz 2 kolizje. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Takich kontroli było 45. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci ujawnili 3 wykroczenia. Na kierujących pojazdami funkcjonariusze nałożyli 54 mandaty i sporządzili 1 wniosek do sądu. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących.

Nietrzeźwi na drogach powiatu węgrowskiego

Węgrowscy i łochowscy policjanci w okresie ostatniego weekendu 21/22 lutego zatrzymali 5 osób które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości, m.in. w sobotę w Łochowie, 43-letni mieszkaniec pow. wołomińskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy do kontroli drogowej. Mężczyzna kierując samochodem marki Mercedes miał blisko promil alkoholu oraz dodatkowo nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Natomiast w niedzielę w  Łochowie, 38-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego kierował Fordem Mondeo mając ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Zatrzymani z narkotykami

Do zatrzymania doszło w sobotę 21. lutego na terenie Łochowa. Łochowscy funkcjonariusze podczas kontroli drogowej samochodu Audi A4 ujawnili w pojeździe środki odurzające w torebce foliowej z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego. Następnie u kierującego pojazdem ujawniono torebkę foliową z zawartością mefedronu. Z uwagi na podejrzenie, że kierujący prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających, pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Zatrzymany mężczyzna to 20-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego.

Uprawiał marihuanę

Węgrowscy kryminalni przeszukali budynki gospodarcze, mieszkalne oraz posesję mieszkańca gminy Stoczek. Znaleźli i zabezpieczyli susz marihuany, przyrządy do wytwarzania oraz cztery krzewy konopi. 27-letni mieszkaniec tej gminy usłyszał prokuratorskie zarzuty wytwarzania i uprawy konopi. Otrzymał także środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany z interwencji

W piątek (27.02) dyżurny węgrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o interwencji na terenie gminy Łochów. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali 61 - latka będącego pod znacznym działaniem alkoholu. Jak ustalili policjanci mężczyzna awanturował się, znęcał się nad rodziną oraz groził  swojej żonie pozbawieniem życia. Nietrzeźwego awanturnika zatrzymano w policyjnym areszcie. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu przedstawiono jemu zarzuty gróźb karalnych i zastosowano dozór policyjny. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wypadek na krajowej  62

Na drodze krajowej 62 w Węgrowie na ul. Miedzanka doszło dn.  3 marca do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego, ciężarowego oraz rowerzysty. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały ranne. Ustalono, że kierujący samochodem ciężarowym potrącił rowerzystę podczas manewru wyprzedzania oraz zderzył się z busem jadącym z przeciwnego kierunku. Kierujący pojazdami w wyniku zderzenia zostali ranni i przewiezieni do szpitala w Węgrowie.

      Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa