Mamy półfinał!

14 lutego 2015 r. drużyna Olimpii Lochów rozegrała pierwsze spotkanie play off Ekstraligi Seniorów. Mecz w Siedlcu był zdecydowanie najciekawszym spotkaniem pierwszej rundy ćwierćfinałów w Ekstralidze Seniorów. Pierwsza część spotkania została skutecznie zdominowana przez zespół z Łochowa, który wykorzystywał nadarzające się okazje i w 28. minucie prowadził 6-2. Zwycięzca mógłby być jednak zupełnie inny, gdyby gospodarze wykorzystywali stworzone przez siebie okazje. Mimo to, druga część pojedynku należała jednak do siedlczan, którzy wykorzystali m.in. dwa rzuty karne,  zaczęli odrabiać straty, doprowadzając w 58.23 do remisu 8 – 8. „Kropkę nad i” w 58:54 postawił Kacper Wierzchołowski, który pięknym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy:  8 - 9 (2-4,1-2,5-3).

Rewanż zapowiadał się jako najgorętszy pojedynek ćwierćfinałów i właśnie taki był! Absolutny hit kolejki nie rozczarował. Olimpia, która swoją postawą zaskoczyła już niejedną drużynę w sezonie zasadniczym tym razem bez kompleksów rozprawiła się ze swoim rywalem z fazy play-off. Do 35 minuty spotkanie było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie zdołała zbudować znacznej przewagi. Dwie bramki zdobyte przez Olimpię w końcówce II tercji dawały nadzieje na dobry wynik gospodarzy.

Trzecia tercja to bardzo dobra gra w obronie i skuteczne kontry Łochowa. Można rzec, że historia lubi się powtarzać. W 59.25 bramkę pieczętującą awans do półfinału zdobył Kacper Wierzchołowski. Ostatecznie mecz zakończył się  wynikiem 9:6 (2:2, 5:3, 2:1).

Cel minimum został osiągnięty. Kolejnym przeciwnikiem w drodze do finału będą Górale Nowy Targ. Pierwsze spotkanie półfinałowe odbędzie się 28 marca w Łochowie.

Na szczególną uwagę zasługuje postawa kibiców, którzy od pierwszego gwizdka meczu do samego końca głośno śpiewali, klaskali i bawili się na trybunach. Po raz kolejny udowodnili, że są najlepszymi kibicami w Polsce.