Udane ferie w MiGOK

       Nie wszyscy młodzi Łochowianie wyjechali na zimowe szaleństwo w góry - Ci którzy zostali w rodzinnym mieście także mogli aktywnie i twórczo spędzić czas. Na wysokości zadania stanął Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, gdzie po raz kolejny zorganizowano zimową Akcję Ferie, trwającą pełne dwa tygodnie.

       Dom kultury od rana tętnił życiem. Od przedszkolaków, poprzez dzieci w wieku szkolnym aż do młodzieży - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Codzienne  zajęcia otwierał blok filmowy, czyli poranek z bajką dla najmłodszych. Następnie szereg interesujących zajęć i warsztatów - warsztaty sztuki walki, ceramiczne, muzyczne, integracyjne, teatralne, rzeźbiarskie i plastyczne. Były też specjalne atrakcje - Noc Filmowa dla trochę starszej publiczności, turniej piłkarzyków, przedstawienie teatralne oraz Bal Karnawałowy dla najmłodszych pełen konkursów i nagród. Każdego dnia gościliśmy w domu kultury około 100 młodych adeptów sztuki, co w dobie gier komputerowych i kablówki uważam za sukces - mówi Artur Lis, Dyrektor MiGOK. Dzieci biorące udział w Akcji Ferie codziennie mogły zjeść ciepły posiłek - pyszne zupy przygotowane przez ekipę domu kultury, a to dzięki wsparciu i pomocy hojnych darczyńców: Piekarni ROBSON, sklepowi TOPAZ, firmie GURMAX, Zakładom Mięsnym w Jadowie oraz Zakładowi Drobiarskiemu Państwa Szelestów.

       Akcję Ferie 2013 można uznać za udaną, a tych, którym się podobało - zapraszamy na zajęcia i warsztaty odbywające się w MiGOK także po feriach.

DK

 
Michal Krupa