Policyjne info

Wypadek śmiertelny na terenie gminy Łochów

W piątek 23 stycznia na trasie Ostrówek - Wieliczna doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Mercedesem na łuku drogi zjechał do rowu. Następnie uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia 65-letni mieszkaniec Warszawy poniósł śmierć na miejscu. 

 

Zatrzymani za kierowanie po alkoholu

W pierwszy po Nowym Roku weekend policjanci zatrzymali na terenie naszego powiatu w sumie czterech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości, m.in.:

- w Łochowie 30-latek kierował  skuterem mając blisko promil alkoholu w organizmie (5.01),

- na terenie gminy Sadowne 29 - letni  mieszkaniec Warszawy kierujący oplem miał blisko promil alkoholu w organizmie (3.01), zaś zatrzymany do kontroli drogowej 21-latek kierujący volkswagenem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie dostosował się on do sądowego zakazu kierowania pojazdami (3.01).

Nietrzeźwi na drogach

Węgrowscy i łochowscy policjanci zatrzymali 10 stycznia trzy osoby, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości i jedną w stanie po użyciu. Dwóch mężczyzn miało orzeczony zakaz kierowania pojazdami. M.in. w Łochowie został zatrzymany przez funkcjonariuszy do kontroli drogowej 47-letni rowerzysta. Mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu oraz orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Kolejne zatrzymanie miało miejsce również w Łochowie. 49-latek kierował  chevroletem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna miał również zakaz kierowania pojazdami. Grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Bezpiecznie podczas zbiórek

Blisko 52 wolontariuszy z Węgrowa i z Łochowa uczestniczyło w szkoleniach przeprowadzonym przez węgrowskich funkcjonariuszy. Omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zbiórek  23. Finału WOŚP: aby unikali miejsc zaciemnionych i trudno dostępnych, poruszając się w miejscach, gdzie częściej można spotkać przechodniów, nie chodzili sami, a raczej w towarzystwie kolegi lub koleżanki i wspólnie kwestowali. A gdy zobaczą, że w ich otoczeniu dzieję się coś niepokojącego, poprosili o pomoc najbliższy policyjny patrol lub kogoś dorosłego. Wskazano sytuacje jakie mogą wystąpić w trakcie zbiórki oraz sposoby postępowania w przypadkach wystąpienia zagrożenia oraz telefony alarmowe.  Wolontariuszom przypomniano również o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego przy kwestowaniu w pobliżu ulic. Zwrócono uwagę organizatorom odpowiedzialnym za osoby kwestujące na obowiązek zapewnienia dzieciom i młodzieży opieki ze strony osób dorosłych.

Kolizje po alkoholu

Na terenie naszego powiatu w okresie między 18 a 20 stycznia doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących, m.in.: na terenie gm. Sadowne, gdzie funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący Volkswagenem, będąc w stanie nietrzeźwości spowodował kolizje drogową z Audi, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejne zdarzenie zaistniało na drodze, na terenie gm. Łochów. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący Daewoo na zakręcie zjechał do rowu. W wyniku zderzenia kierujący oraz pasażer wypadli z pojazdu. Mężczyźni byli pod działaniem alkoholu. 31-latek miał ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze KP w Łochowie ustalają, który z mężczyzn kierował pojazdem. Kierujący pojazdami będą odpowiadać za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dwie śmiertelne ofiary

6 lutego około godziny 23. w Ostrówku na łuku drogi krajowej nr 50 doszło do śmiertelnego wypadku. W wyniku zderzenia z cysterną jadącą w przeciwnym kierunku śmierć poniosło dwóch 19-latków – kierowca i pasażer samochodu osobowego.

Podsumowanie pracy węgrowskiej Policji

26 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę węgrowskiej Policji w 2014r. z udziałem Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Janusza Stępniaka, Wicestarosty Powiatu Węgrowskiego Haliny Ulińskiej oraz Burmistrza Węgrowa Krzysztofa Wyszogrodzkiego.

Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie nadkom. Mirosław Olszewski dokonał oceny pracy węgrowskiej Policji w roku 2014. Zaprezentował dane statystyczne dotyczące przestępczości na terenie powiatu w 7 wybranych kategoriach, tj. uszczerbek na zdrowiu, bójka i pobicie, kradzież rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój oraz uszkodzenie mienia. Podkreślił spadek wymienionych przestępstw z 495 do 379. Na 720 podejrzanych policjanci wystosowali 615 wniosków o akt oskarżenia a wobec 17 podejrzanych sąd zastosował areszt tymczasowy. Komendant przedstawił przestępczość narkotykową, gospodarczą, korupcyjną, nieletnich oraz stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policja w Węgrowie odnotowała w 2014 roku 11 063 wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, 204 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących oraz 7783 nałożonych mandatów karnych i 505 wniosków o ukaranie. Odnotowano również spadek kolizji oraz wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W prezentacji znalazły się również informacje o działaniach profilaktycznych prowadzonych w 2014 r. Komendant omówił także najciekawsze sprawy prowadzone przez wydział kryminalny.

                Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa