„Game Over”

                Nie dla każdego ten tytuł oznacza koniec gry. Dla naszego koła teatralnego z Gimnazjum im. Orła Białego w Ostrówku, od października 2013 roku, jest to początek rozwijania swojej pasji. Grupa teatralna "Game over" liczy dwudziestu uczniów. Opiekunami, a zarazem pomysłodawczyniami nazwy grupy, są panie: Ewelina Miciukiewicz i Jolanta Podgórska . Wszyscy mamy jedno wspólne hobby - teatr.

 

                Pomysł założenia grupy teatralnej pojawił się znienacka. Nasza przygoda zaczęła się od zwykłego przedstawienia bożonarodzeniowego pt. „Opowieść wigilijna”, który spodobał się zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Próby okazały się bardzo owocne, ponieważ wtedy właśnie ujawniły się talenty członków grupy, a dominującym okazał się śpiew. Zrodziło się pytanie: co zrobić, aby rozwijać tę umiejętność na zajęciach teatralnych, a jednocześnie przedstawić efekty szerszej publiczności? Odpowiedź była jedna: musical, który wystawiliśmy podczas IV Przeglądu Spektakli Profilaktycznych w Węgrowie.

                Mieliśmy wsparcie pani dyrektor Marzenny Dobrzańskiej, naszych rodziców oraz Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łochowie, z panią Jadwigą Mielcarz na czele. Ćwiczyliśmy długo i z niesamowitym zaangażowaniem. Było warto, gdyż spektaklem „Zagrożone życie” zdobyliśmy I miejsce w powiecie węgrowskim. A wcale nie było łatwo, bo konkurencja była fenomenalna! Duma rozpiera nas do dzisiaj!
                Po wakacjach ochoczo zabraliśmy się do pracy nad kolejnym przedstawieniem wigilijnym. Tym razem był to spektakl profilaktyczny „Dwa oblicza wigilii”. Przedstawiliśmy w nim problemy XXI wieku, ale również przekonywaliśmy, że każdy może zmienić swoje życie i życie tych, którzy cierpią najbardziej - najbliższych.
                W chwili obecnej przygotowujemy się do V Przeglądu Spektakli Profilaktycznych w Węgrowie. Scenariusz już gotowy, a młodzi aktorzy chętni do pracy. Przed nami wielkie wyzwanie, ponieważ musimy pokonać... samych siebie! Mamy nadzieję, że nasz autorski scenariusz, reżyseria i gra aktorska będą wzruszać publiczność do łez i staną się źródłem wielu przeżyć i refleksji, może nakłonią do przemiany...
                Już dzisiaj zapraszamy na premierę spektaklu, która odbędzie się podczas Szkolnego Dnia Profilaktyki w Zespole Szkół w Ostrówku.

                M.L.

 
Michal Krupa