Tegoroczne ferie zimowe

                Właśnie zakończyły się tegoroczne ferie zimowe. Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie przygotował dla wszystkich chętnych dzieci atrakcyjny program zajęć artystyczno-taneczno-sportowych mających na celu integrację, rozwój i ruch.

                Oferta MiGOK spotkała się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców, o czym świadczy fakt, że codziennie odwiedzała nas prawie 80 osobowa grupa dzieci i młodzieży. Każdego ranka na dużym ekranie wyświetlaliśmy specjalnie dla najmłodszych bajki i filmy. Po seansach podawany był ciepły posiłek w postaci zupy i bułeczek.

Przygotowanie posiłków było możliwe dzięki hojności miejscowych sponsorów, którymi byli: sieć sklepów Topaz, Piekarnia „Robson”, sklep drobiowy – Państwa Agaty i Wojciecha Szelest oraz GS „Samopomoc Chłopska”, drobne upominki, które przeznaczyliśmy na nagrody przekazało również Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem”.

                W programie tegorocznych ferii nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych prowadzonych przez Instruktorów MiGOK – Anetę Kowalczyk, Rafała Żywczyńskiego, Żanetę Kobylińską i Renatę Gąsiorek. Ponadto odbywały się zajęcia z ceramiki, które poza okresem ferii są organizowane przez MiGOK w każdą środę o godzinie 16.00, a prowadzi je P. Roman Kuzelyak.  Dzięki zajęciom z plastyki i ceramiki dzieci mogły rozwijać swoje zdolności manualne, a przy okazji odkrywać swoje nieznane talenty artystyczne. Wśród propozycji MiGOK znalazły się również zajęcia taneczne dla dzieci, zajęcia sprawnościowe oraz gry i zabawy planszowe.

                Wielu emocji  i wrażeń dostarczały turnieje tenisa stołowego. Wszyscy ich uczestnicy otrzymywali za udział w konkursie dyplomy i słodki poczęstunek w postaci batonów, a dodatkowo na zwycięzców turniejów czekały pamiątkowe medale.

                Jedną z głównych atrakcji tegorocznych ferii były zajęcia z robotyki dla dzieci. Zajęcia te łączą  naukę z zabawą w jedną całość oferującą atrakcyjny system warsztatów opartych na tworzeniu niezwykłych konstrukcji z popularnych klocków LEGO.

                Z uwagi na tak duże zainteresowanie zajęciami z robotyki – MiGOK w Łochowie postanowił wprowdzić robotykę do swoich propozycji dla najmłodszych już na stałe, a więc serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do skorzystania z oferty MiGOK i zapisania się na zajęcia z robotyki już teraz! Zajęcia odbywają się w środy o godzinie 17.00 w MiGOK Łochów – zapisy w sekretariacie, koszt 100 zł miesięcznie.

W ferie zorganizowano również wyjście koedukacyjne na pobliski posterunek policji. Dzieci mogły dowiedzieć się m.in. na czym polega zawód stróża prawa, jakie jest jego umundurowanie, czy też obejrzeć prawdziwy wóz policyjny.

                Pierwszy tydzień ferii zakończył się atrakcją w postaci ogniska. Każdy jego uczestnik mógł poczęstować się m.in. kiełbaską. Dzieci korzystając z zimowej aury organizowały sobie zabawy na śniegu.         Kulminacyjnym momentem imprezy był przyjazd okolicznej straży i „akcja ugaszenia ognia”. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy strażaków i jeszcze z większym zainteresowaniem oglądały i słuchały opowieści mającej na celu omówienie wozu gaśniczego.

                Ostatni tydzień ferii zakończył się balem przebierańców. Liczne grono dzieci i rodziców bawiło się wyśmienicie dzięki Duetowi Gama, który poprowadził całą imprezę. Dzieci przyszły we wspaniałych przeróżnych strojach m.in. księżniczek, spidermanów, batmanów i wielu, wielu innych. Podczas balu organizowano liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, tańce i zabawy. Grupa wolontariuszy i pracowników MiGOK pracowała nad wizerunkiem naszych małych milusińskich – na buziach i rączkach malowaliśmy barwne motylki, pieski, kwiatuszki, maski. Każdy uczestnik balu niezależnie od wieku bawił się wyśmienicie!

                Dyrektor MiGOK w Łochowie – Artur Lis wraz z pracownikami pragnie podziękować sponsorom, rodzicom, wolontariuszom  za pomoc w organizacji tegorocznych ferii. Wszystkie zajęcia w ferie zimowe w MiGOK Łochów były bezpłatne (jedyny wyjątek stanowiły zajęcia z robotyki). Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kołach zainteresowań, które na stale działają przy MiGOK Łochów. W  naszej ofercie mamy m.in. Ognisko Muzyczne, zajęcia z ceramiki, koło plastyczne, koło historyczne, balet, MMA, zajęcia teatralne i najnowsze zajęcia z ROBOTYKI. 

                Renata Gąsiorek 

 
Michal Krupa