Kolędnicy z szopką

W Węgrowskim Ośrodku Kultury już po raz szesnasty odbył się Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych. Wśród jego uczestników nie zabrakło, również łochowskich 5-latków z grupy „Biedronek”. Dzieci z radością i dużym impetem przedstawiły „Kolędników z szopką” na dużej scenie.

Kostiumy, w większości wykonali rodzice, a nad całością spektaklu pracowali nauczyciele: Marzena Olszewska, Janina Pyźlak i Jolanta Abramczyk, która także opracowała scenariusz przedstawienia w ciekawy sposób łączący tradycję jasełek z kolędnikami.

Widzowie i wyjątkowo dzielni aktorzy mieli okazję przeżyć radość z narodzenia Dzieciątka, darów przyniesionych do stajenki przez Pastuszków i Trzech Króli, Aniołków i Gwiazdy Betlejemskiej, wskazujących drogę do stajenki. Dzieci scenicznie przedstawiły wybór drzewka bożonarodzeniowego i postacie dawnego kolędowania czyli zapustną kozuchę, turonia i niedźwiedzia. Tak, jak tradycja nakazuje, Gospodarz i Gospodyni wszystkich kolędników podjęli „spyreczką”. Spektakl upiększyły tradycyjne kolędy, które dzieci zaśpiewały a capella i współcześnie skomponowane dla przedszkolaków, które równie pięknie zaśpiewały z podkładem wokalno-muzycznym.

Za prezentację „Kolędników z szopką” dzieci otrzymały gromkie brawa, dyplomy i słodki poczęstunek. W imieniu „Biedronek” i nauczycieli grupy serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc w wykonaniu kostiumów, dyrektor p. Hannie Wójcik i dyrektorowi ZOSS p. Eugeniuszowi Redmanowi za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Węgrowa.

Jolanta Abramczyk

 
Michal Krupa