Policyjne info

Utraciłeś dokumenty? Działaj!

Nie daj się złowić! Chroń swoje pieniądze i tożsamość!

Policja ostrzega:

        - Nie eksponuj rzeczy wartościowych (pieniędzy, dokumentów, telefonów). Nie zostawiaj ich na wierzchu w samochodzie.

        - Torebkę, saszetkę zawsze noś zamkniętą.

 

        - W miejscu publicznym nie zostawiaj rzeczy bez opieki.

W przypadku utraty dokumentów zastrzeżonych:

        - Natychmiast zastrzeż je w Systemie Dokumenty Zastrzeżone (w swoim banku lub innym, przyjmującym zastrzeżenia od wszystkich osób).

        - Powiadom Policję, (jeśli utrata to wynik kradzieży).

        - Zawiadom odpowiedni organ gminy i wyrób nowy dokument.

W styczniu 2014 r. został uruchomiony System Zastrzegania Kart, który pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zaginionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 by zastrzec swoją kartę.

Więcej informacji na stronie www.dokumentyzastrzezone.pl

Znieważył funkcjonariuszy

Łochowscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Łochów dnia 1. stycznia nietrzeźwego awanturnika, który ich znieważył i naruszył nietykalność cielesną podczas interwencji.  Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zastali tam nietrzeźwego mężczyznę. Okazało się, że 36-latek awanturował się z bratem i próbował uciec przed policjantami. Próby rozmowy z nietrzeźwym mężczyzną zakończyły się zatrzymaniem. Mężczyzna, będąc pod działaniem alkoholu, zachowywał się agresywnie wobec policjantów, wyzywał ich a także naruszył nietykalność cielesną. Zatrzymano go w policyjnym areszcie i zbadano na stan trzeźwości - blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany z awantury domowej

Łochowscy policjanci zatrzymali 11 grudnia ub. r. mężczyznę, który awanturował się z rodziną i kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Tego dnia policjanci  otrzymali zgłoszenie o awanturującym się nietrzeźwym mężczyźnie. Jednak gdy funkcjonariusze dotarli we wskazane miejsce okazało się, że awanturnik odjechał rowerem. Ruszyli za nietrzeźwym w pościg. Udaremnili mu dalszą jazdę i zatrzymali w policyjnym areszcie. 40-letni mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ma również aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Niebawem odpowie przed sądem.

Nietrzeźwy weekend połowy grudnia ub. r.

Podczas weekendu 13/14 grudnia 2014 r. policjanci zatrzymali na terenie naszego powiatu czterech nietrzeźwych mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości, m.in. 38-letniego mężczyznę podróżującego Daewoo na terenie Łochowa. Po przeprowadzeniu badania na stan trzeźwości okazało się, że miał on prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, ustanawiając tym samym niechlubny rekord tego weekendu. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 43-letni mężczyzna, który na terenie Łochowa prowadził Mazdę mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu. W dodatku mężczyzna ten prowadził mimo posiadania aktualnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Spotkanie wigilijne w KP Węgrów

22. grudnia ub. r., podczas spotkania wigilijnego w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie, wręczono nagrodę dzielnicowemu roku 2014 wyłonionego w VI edycji konkursu i wręczono postanowienie o mianowaniu na pierwszy stopień oficerski. Podkomisarzem Policji został st. asp. Rafał Tryc, który obecnie zajmuje stanowisko dyżurnego Zespołu Dyżurnych w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie Wręczono też rozkaz o wyróżnieniu mł. asp. Krzysztofa Giereja mianem „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2014” - dzielnicowy na terenie gminy Korytnica, uzyskał on najwięcej, bo aż 368 głosów ze wszystkich dzielnicowych powiatu węgrowskiego, zresztą po raz drugi.

Policja apeluje o rozwagę na drogach

Duży ruch, złe warunki na drodze to czynniki, które wpływają na zagrożenie na drogach. W powiecie węgrowskim dn. 23 grudnia ub. r. doszło do trzech wypadków, w tym dwa na terenie naszej gminy:

- w Ogrodnikach w godzinach wieczornych kierujący seatem jadąc w kierunku Ostrówka potrącił dwóch mężczyzn. Pogotowie przewiozło ich z obrażeniami ciała do szpitala. Tam zostali zbadani na zawartość alkoholu i okazało się, że jeden z nich 51-latek miał ponad 2 promile w organizmie, drugi, 53-latek miał  blisko promil;

- w Twarogach w godzinach nocnych 36-letni kierujący hyundai stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w betonowy mostek i drzewo. Doznał ogólnych potłuczeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Świąteczny bilans na drogach w gm. Łochów

Niezachowanie należytej ostrożności oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, to główne powody zdarzeń drogowych podczas świątecznego weekendu:

- w środę (24.12) w Jerzyskach zderzyły się cztery pojazdy najeżdżając na siebie;

- 26 grudnia w Ostrówku zderzył się autobus z samochodem osobowym, gdzie kierujący autobusem  wyprzedzając uderzył w hyundai;

- węgrowscy policjanci zatrzymali również nietrzeźwego kierującego w Łochowie, 35-latek kierował volkswagenem mając ponad 3 promile alkoholu;

- 27 grudnia w Łochowie funkcjonariusze zatrzymali kierującego w stanie po użyciu alkoholu - kierujący audi miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

                Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa