Druga tura rozstrzygnięta


W drugiej turze przedterminowych wyborów na Burmistrza Łochowa według nieoficjalnych wyników (godzinę po zamknięciu lokali wyborczych) Robert Gołaszewski uzyskał 3.184 głosy (52,16%) a Urszula Kalinowska 2.920 (47,84%). Gratulujemy zwycięzcy, gratulujemy wszystkim kandydującym tury pierwszej i tury drugiej, że potrafili walczyć o głosy wyborców w sposób godny miana człowieka, bez "obrzucania błotem".
Zdaje się, że to głosy wyborców Grotkowskiego zadecydowały (z tych którzy poszli również na wybory w ramach drugiej tury), iż w drugiej turze, tak jak i w pierwszej - Robert Gołaszewski uzyskał więcej głosów wyborców niż Urszula Kalinowska. Po pierwszej turze jego przewaga wynosiła 100 głosów a po drugiej już 264 głosy przy podobnej, prawie że identycznej frekwencji W tej turze 6.104 ważnych głosów (frekwencja 42,7%), a w pierwszej 6133 ważne głosy. 
Po ponad 24 latach mamy zatem zmianę. Czy dobrą dla Gminy Łochów, dla naszego miasteczka, dla okolicznych miejscowości - czas pokaże. Za  dwa i pół roku wyborcy będą mogli zweryfikować swój wybór.