Już w pierwszej turze

                Już w pierwszej turze, 16 listopada, padło rozstrzygnięcie w wyborach samorządowych na włodarza naszej Gminy. Wygrał je Marian Dzięcioł, uzyskując 3692 głosów (56,4%), reprezentant KWW Ziemi Łochowskiej. Jego rywalka i rywal uzyskali odpowiednio po około połowę mniej głosów poparcia: Małgorzata Łotarska – 1436 głosów (21,9%) i Zbigniew Rosłoń – 1419 głosów (21,7%).

                Tego dnia wybraliśmy też przedstawicieli naszej gminy na najbliższe 4 lata. Układ sił, w porównaniu z minioną kadencją zmienił się nieznacznie, czyli opcja „klincz” z niewiadomym rozwojem sytuacji trwać będzie nadal. Z listy KWW Ziemi Łochowskiej mandat radnego uzyskało siedem osób: Mirosław Ziółkowski, Andrzej Abramczyk, Zuzanna Bańska, Krzysztof Pyźlak, Jacek Owsianka, Anna Leśniewska, Andrzej Suchenek Natomiast z listy Prawa i Sprawiedliwości sześć osób: Krystyna Kielan, Grzegorz Narzymski, Sławomir Ryszawa, Zbigniew Jarzec, Zofia Jarząbek i Robert Gołaszewski.

Po raz pierwszy w gminnej radzie zasiądą przedstawiciele PiS-u: Krystyna Kielan, Zofia Jarząbek i Grzegorz Narzymski. Pozostałe osoby wybrane do rady dotychczas były w niej co najmniej jedną kadencję, w tym rekordzista - Mirosław Ziółkowski - sześć kadencji. Ponadto mandat radnego uzyskało dwóch niezależnych kandydatów (ich własne komitety): Marcin Gręda i Jarosław Kokosza (obydwaj na kolejną kadencję).

                W wyborach do Rady Miejskiej nie obyło się bez niespodzianek: przegrana Mirosława Miciukiewicza i Kazimierza Sulicha (obydwaj po sześciu kadencjach zasiadania w Radzie) oraz druga z rzędu przegrana Ryszarda Gajewskiego (miał być „come back” po 4. letniej przerwie), ponadto przegrana Małgorzaty Łotarskiej, kandydującej jednocześnie na stanowisko Burmistrza i powrót do rady (z tego okręgu) Anny Leśniewskiej. 

 

                R

 
Michal Krupa