Przedszkolaki w Trójce

                10 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. To pierwsza taka uroczystość w szkole, bo i po raz pierwszy od września w placówce funkcjonuje oddział przedszkolny dla dzieci 3 i 4-letnich.

                Dzień Pasowania na przedszkolaka to ważny moment nie tylko dla dzieci, ale również rodziców. Jeszcze nie tak dawno maluchom trudno było rozstać się z mamą i tatą. Dzieci z niepewnością wchodziły do sali. Czasem, któreś zapłakało. Rodzice zaś zastanawiali się, jak ich pociechy poradzą sobie w nowym miejscu, wśród nieznanych osób, z dala od czujnych oczu najbliższych. Po dwóch miesiącach wątpliwości i niepokoje rozwiały się, a przedszkolaki odważnie i z uśmiechem zaprezentowały swoje umiejętności. Dzieci z dużym wdziękiem i swobodą mówiły wiersze i śpiewały poznane piosenki. Następnie złożyły uroczystą przysięgę obiecując, że będą dzielnie wypełniać swoje obowiązki, zgodnie bawić się z rówieśnikami oraz pilnie się uczyć, aby mamy i taty nigdy nie zasmucić. Rodzice z dumą oglądali małych artystów nagradzając ich wielkimi brawami.

 

                Następnie dyrektor szkoły p. Paweł Gelbrecht za pomocą czarodziejskiej kredki dokonał uroczystego pasowania i wspólnie z wicedyrektor p. Krystyną Dołowy rozdał dzieciom upominki. Potem przyszedł czas na słodki poczęstunek i wspólną zabawę z balonami. Wszystkim towarzyszył uśmiech, gdyż pierwszy publiczny występ przedszkolaków przed licznie zgromadzoną publicznością zakończył się sukcesem.

 

Joanna Delegacz, Joanna Świętochowska

 
Michal Krupa