Policyjne info

„Płomień”  - ćwiczenia na komendzie

27 listopada w węgrowskiej komendzie odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe z ewakuacją pracowników z budynku z powodu zaistniałego pożaru. (Na parterze w wyniku podłożenia ognia doszło do pożaru w budynku komendy. Według scenariusza ćwiczeń zarządzono ewakuację osób i powiadomiono straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. W trakcie ćwiczeń ewakuowano na zewnątrz budynku około 40 osób. Wezwano straż pożarną i pogotowie ratunkowe.

Śmiertelny wypadek na krajowej  50

Do wypadku doszło 2 grudnia ok. godz. 11 na odcinku Sadowne - Brok. Wstępnie ustalono, że  60-letnia kierująca fordem z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w samochód ciężarowy.

W wyniku zderzenia pojazdów pasażerka forda, 29-letnia mieszkanka powiatu węgrowskiego poniosła śmierć na miejscu a 30-letni pasażer został z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. W Łochowie oraz w Broku policjanci kierowali pojazdy na wyznaczone objazdy.

Policjanci odzyskali części od skradzionych pojazdów

Policjanci odzyskali 26 listopada podzespoły skradzionych pojazdów na szrocie działającym na terenie gminy Łochów. Podczas przeszukania ujawniono podzespoły skradzionych pojazdów takich marek jak BMW, VW, Mercedes oraz Toyota. Zabezpieczono kilkadziesiąt części samochodowych pochodzących z 6 pojazdów skradzionych na terenie kraju na przestrzeni trzech ostatnich lat. Zatrzymano mężczyznę, 41-letniego mieszkańca gm. Łochów, który usłyszał zarzuty paserstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący

Podczas weekendu 22/23 listopada na drogach powiatu węgrowskiego doszło do zatrzymania dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego. Podczas kontroli drogowej w Ostrówku policjanci ustalili, że mężczyzna ten prowadził samochód mając ponad 0,5 % alkoholu w organizmie. Do drugiego zatrzymania doszło w Stoczku. Tam Fiatem Ducato kierował 41-letni mężczyzna, w którego organizmie ujawniono niespełna promil alkoholu. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem – grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności  do lat 2.

Zablokowana droga na K-62 w Łochowie

Na drodze krajowej 62 w Łochowie doszło 17 listopada do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych oraz samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna. Droga w tym miejscu została zablokowana. Policjanci kierowali ruchem na wyznaczone objazdy.

Działań policyjnych „Trzeźwy Poranek” c.d.

Podczas cyklicznych działań „Trzeźwy Poranek” (tym razem w weekend 15/16 listopada i w poniedziałek rano), skontrolowano blisko 600 kierujących i zatrzymano jedną osobę kierującą w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło na terenie gminy Sadowne (ponad 2 promile  alkoholu w organizmie). Policjanci udaremnili dalszą jazdę 59-letniemu kierującemu i zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Rowerem po alkoholu

Funkcjonariusze policji zatrzymali 15 listopada na terenie gminy Łochów rowerzystę, który poruszał się po drodze publicznej pomimo orzeczonego zakazu sądowego. 62-latek będzie odpowiadał przed sądem.

Śmiertelna ofiara na K - 50

6 listopada na terenie gminy Łochów na drodze krajowe K-50 w Jasionówce doszło do wypadku śmiertelnego. Kierujący samochodem ciężarowym 52-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze a następnie do rowu i uderzył w drzewo. 30-letni pasażer zginął na miejscu.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

W Szkole Podstawowej w Łochowie odbyła się 6 listopada w ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” pogadanka na temat bezpieczeństwa i wręczenie wszystkim uczniom elementów odblaskowych. Spotkanie zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy pomocy węgrowskiej Policji. Celem akcji jest promowanie noszenia elementów odblaskowych a tym samym propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze poprzez znajomość przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań. Ponadto uczniom klas I-VI został zaprezentowany film „..tak, chcę być bezpieczny” i omówiony przez węgrowskich funkcjonariuszy. Przybliżono zagadnienia dotyczące drogi, osób obcych, zachowania wobec psów oraz fajerwerków. Wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.

Zatrzymany za kradzież telefonu

Łochowscy kryminalni zatrzymali 6 listopada mężczyznę za kradzież telefonu. Do kradzieży doszło w maju tego roku. Funkcjonariusze łochowskiego komisariatu ustalili  jak doszło do tej kradzieży i kto jest teraz w posiadaniu telefonu. Okazało się, że mieszkaniec Łochowa zaraz po kradzieży sprzedał telefon. 22-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Na podstawie info KPP Węgrów

 
Michal Krupa