Łochowski Zjazd Absolwentów

W dniu 11 października br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie odbył się zjazd absolwentów z okazji 70-lecia szkoły. Na jubileusz przybyło ok. 140 absolwentów, liczni goście, pracownicy szkoły oraz uczniowie wraz z rodzicami.

                Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Św. sprawowaną przez księży absolwentów szkoły pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Pikusa. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do hali sportowej szkoły na dalszą część spotkania.

                Uczniowie przygotowali urozmaiconą część artystyczną, w której brali udział również absolwenci szkoły. Program składał się z tańców ludowych, recytacji i śpiewów, a także występów cheerlearderek z łochowskiej grupy „Iskra”. Po reakcjach publiczności można było wnioskować, że część artystyczna bardzo przypadła do gustu.

Najstarsza z absolwentek - uczestniczka tego wydarzenia podzieliła się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami z czasów nauki. Cała uroczystość prowadzona była przez absolwentów łochowskiego liceum -  Michała Postka oraz Ilonę Siwak.

                Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. ks. biskup Tadeusz Pikus, członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego: Elżbieta Lanc i Ewa Orzełowska, Ireneusz Królik - doradca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Starosta Węgrowski - Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Łochowa - Marian Dzięcioł oraz wiele innych znakomitych i zacnych osób.

                Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy przybyli  udali się na obiad, a następnie na zwiedzanie szkoły. Wiele osób skorzystało z możliwości spędzenia czasu w kawiarenkach i  rozmów z dawno niewidzianymi kolegami ze szkolnej ławy. W międzyczasie część absolwentów udzielała wywiadu do szkolnych wiadomości „ Łochów News”. Niezwykle wzruszające, a zarazem ciekawe były wspomnienia wypowiedziane przez ówczesnych uczniów Liceum Sadzewiczowej. Najstarsi z nich pamiętają założycielkę, nauczyciela

i pierwszego dyrektora szkoły - Marię Sadzewiczową, której imieniem nazwano szkołę dnia 7 czerwca 1964 r. O godz. 20 tradycyjnie rozpoczął się Bal Absolwentów trwający do rana.

                Mamy nadzieję na kolejne spotkanie już za 5 lat.

 

Redakcja gazetki szkolnej „Carpe Diem”

 
Michal Krupa