Stulecie Pani Genowefy

               Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „sto lat” z racji potrzeby chwili modyfikowano w sekwencji życzeń urodzinowych na „dwieście lat”. Tak właśnie było 21 września 2014r w Remizie OSP w Jasiorówce, gdzie odbył się piękny i wyjątkowy Jubileusz 100-lecia urodzin p. Genowefy Szczapy. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele parafialnym w Łochowie w której uczestniczyła Jubilatka wraz z całą rodziną.

                Urodziła się 20 września 1914 r. w Jasiorówce. W wieku 22 lat poślubiła Stanisława Szczapę. Wraz z mężem doczekała się szóstki dzieci: Jana, Róży, Jerzego, Ireneusza, Doroty i Macieja. Całe swoje życie związała z Jasiorówką, gdzie prowadziła z mężem gospodarstwo rolne. Od 11 lat p. Genowefa jest wdową. Szanowna Jubilatka jest babcią 19 wnucząt, 35 prawnucząt i 2 pra-prawnucząt. Na Jubileusz 100-lecia urodzin przybyła cała rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi oraz przedstawiciele samorządu Gminy Łochów

: Burmistrz Łochowa - Marian Dzięcioł, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie - Beata Kokosza, a także Starosta Węgrowski - Krzysztof Fedorczyk, sołtys wsi Jasiorówka - Barbara Maliszewska oraz przedstawicielka KRUS Siedlce.

                Z najlepszymi życzeniami, prezentami i kwiatami pośpieszyli wszyscy przybyli goście. Był okolicznościowy tort i toasty na cześć Szanownej Jubilatki. Wszyscy obecni na uroczystości zgodnie twierdzili, że p. Genowefa jest osobą szlachetną, niesamowicie pogodną, ciepłą o bardzo pozytywnym nastawieniu do życia i ludzi. Swoim pozytywnym nastawieniem do życia , serdecznością i życiową mądrością gromadzi i łączy wokół siebie wszystkich członków rodziny. Rodzinna a zarazem uroczysta atmosfera jubileuszu dała Jubilatce wiele radości, zadowolenia i pozytywnych emocji. Z jej oczu biła radość a dobry nastrój objawiał się uśmiechem na twarzy. Warto zauważyć, że pomimo upływu lat p. Genowefa cieszy się dobrym zdrowiem, świetną pamięcią (pamięta imiona wszystkich członków swojej rodziny oraz ich miejsca zamieszkania) oraz pogodą ducha.

                W dobrych nastrojach przy dźwiękach muzyki świętowano Setny Jubileusz do późnych godzin wieczornych.

Szanownej Jubilatce, Pani Genowefie z okazji pięknego jubileuszu 100 lecia urodzin w imieniu własnym i władz samorządowych Gminy Łochów oraz wszystkich mieszkańców naszej lokalnej społeczności składam życzenia zdrowia, pogody ducha, uśmiechu oraz wszelkiej życiowej pomyślności. Niech każdy nowy dzień upływa w spokoju w otoczeniu życzliwych osób a dobry Bóg darzy łaskami na dalsze lata życia. Niech Jesień Pani życia upływa w spokoju i niech przyniesie kolejne równie wspaniałe jubileusze.

200 lat Pani Genowefo!

                Beata Kokosza - Kierownik USC w Łochowie

 
Michal Krupa