Łochowskie dożynki

                Już po raz trzeci w naszym mieście, razem z Parafią Niepokalanego Serca NMP w Łochowie obchodziliśmy dożynki - dziękczynienie za plony ziemi i naszą pracę przez którą zdobywamy codzienny chleb. Cieszymy się, że forma świętowania dożynek stała się uroczystością, w której mogą uczestniczyć nie tylko mieszkańcy wsi i osoby zajmujące się rolnictwem, ale również mieszkańcy miast. Dożynki są świętem wszystkich, bo wszyscy korzystamy z płodów ziemi, a jest to możliwe dzięki pracy rolników, ich rodzin i dzięki naszej pracy w różnych sektorach społecznych i gospodarczych.

                Dziękując za nasz wysiłek i zebrane plony uczestniczyliśmy 28 września br. w uroczystościach dożynkowych, które rozpoczęły się Mszą św. pod przewodnictwem ks. Prob. Kan. Ryszarda Nicponia - Dziekana Łochowskiego. Podkreślił On ważność i znaczenie pracy nie tylko  na roli ale również w wykonywaniu innych zawodów.

Na uroczystościach  nie zabrakło również gospodarzy naszego terenu: Starosty Węgrowskiego - Krzysztofa Fedorczyka i Burmistrza Łochowa -Mariana Dzięcioła.  Obecni mieszkańcy zostali ugoszczeni różnymi smakołykami wystawionymi na stole ,,wiejskim”. Można było skosztować między innymi: gorącego bigosu, chleba ze smalcem i ogórkiem, wędlin, sera, konfitur i różnych ciast. Potrawy przygotowała grupa mieszkańców osiedla Leśna i ul. Sikorskiego przy współudziale  darczyńców: Robert Marczak ,,ROBSON”, Zbigniew Wójcik ,,DUET” oraz Gminy Łochów. Za przygotowanie tej uroczystości i udział w niej składamy wszystkim serdeczne podziękowanie.

                Hanna  Moleń

 
Michal Krupa