Nowe boisko Liwii Łochów

               Trwa modernizacja płyty boiska K.S. Liwia Łochów przy ulicy Myśliwskiej 4 na tzw. Starówce. Inwestycja realizowana jest w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wniosek złożony za pośrednictwem LGD "Bądźmy Razem" w ramach „Małych projektów” nosi tytuł „Zagospodarowanie terenu Klubu Sportowego Liwia Łochów”.

                Działanie możliwe jest dzięki wsparciu Gminy Łochów, pomocy LGD "Bądźmy Razem" i ZGK w Łochowie. Zakończenie głównych prac na boisku planowane jest do końca b.r. Prace pielęgnacyjne samej murawy – nawożenie, nawadnianie, koszenie, wg. harmonogramu przygotowanego dla gleby użytej do wyrównania boiska, będą kontynuowane po okresie zimowym. Wykonawcą inwestycji jest firma z dużym doświadczeniem w budowie boisk trawiastych - Trawpol z Szepietowa. Miejmy nadzieję, iż jesienna aura pozwoli na zakończenie prac ziemnych i przed wakacjami 2015 roku mieszkańcy Łochowa i okolic będą mogli korzystać z nowego boiska.

 

                Zarząd K.S. Liwia Łochów planuje w kolejnym roku przesunięcie boiska treningowego bliżej bramy wjazdowej, wykonanie na nim oświetlenia oraz zakup przenośnych mini trybun dla kibiców. W sezonie 2014/2015 dzięki życzliwości zarządu ŁKS drużyna seniorów Liwii wszystkie mecze rozgrywa na obiekcie ŁKS. Po 7 kolejkach zajmujemy 7 miejsce w siedleckiej A klasie, ze stratą 3 punktów do miejsca premiowanego awansem do okręgowej ligi rozgrywkowej. Drużyna Trójki Łochów U-11 będąca na mocy porozumienia pod opieką K.S. Liwa Łochów, zajmuje również 7 miejsce z 2 porażkami i 1 remisem wśród 8 bardzo silnych ośrodków piłkarskich, którymi są Pogoń Siedlce, Podlasie Sokołów Podlaski czy UKS 1 Węgrów. Oczywiście oczekiwania rodziców i samych piłkarzy są większe. Ale jak mówi trener Tomasz Wojtasiewicz, najważniejsza jest zabawa i rozwój dziecka poprzez systematyczny trening. Sukcesy przyjdą same już w wieku juniorskim.        

Tomasz Skwarski

 
Michal Krupa