Jubileuszowa Jesień Życia

               To drugi tej jesieni setny jubileusz. WSDPS „Pogodnej Starości” w Ostrówku 3 października odbyła się wyjątkowa uroczystość. Tego dnia świętowaliśmy setne urodziny jednej z naszych Mieszkanek. Na uroczystość przybyło wielu gości, którzy również chcieli złożyć życzenia naszej Jubilatce. Wszystkich powitała Ewa Radzimirska, kierownik placówki przedstawiając postać Pani Eugenii Tyszko, składając Jej jednocześnie życzenia od wszystkich Mieszkańców i całego personelu Domu. Nie zabrakło w tym dniu przy Jubilatce najbliższej rodziny, sąsiadów i znajomych. Wśród gości byli obecni również przedstawiciele Urzędu Miasta Łochów m.in. Krystyna Wetoszka, Beata Kokosza i Jadwiga Mielcarz. Gościliśmy też Starostę Węgrowskiego, Krzysztofa Fedorczyka oraz Przewodniczącą Rady Powiatu, Halinę Wierzchołowską, którzy wręczyli list gratulacyjny i złożyli go wraz z bukietem kwiatów i upominkiem na ręce naszej Jubilatki. Przedstawicielka ZUS, Elżbieta Madziar złożyła życzenia w sposób szczególny - wręczając z kwiatami list gratulacyjny od Prezesa ZUS.

 

                Cała uroczystość przebiegała w radosnej atmosferze. Zaprzyjaźnieni wolontariusze z pobliskiego Gimnazjum oraz soliści Natalia Śliwowska i Paweł Bartkowski (wiolonczela) ubarwili przyjęcie występami muzycznymi.

                W naszym Domu Pani Eugenia Tyszko mieszka od roku 2009. Na szczęście szybko zaadoptowała się w nowych warunkach. My znamy ją jako osobę bardzo cichą i skromną. Jest oddanym przyjacielem. Zawsze chce mieć przy sobie bratnią duszę. Nawet jeśli ta osoba porusza się na wózku, Pani Eugenia jest niezastąpionym opiekunem. Nie lubi zamieszania wokół swojej osoby, bo i nie lubi wielkich zmian. Mamy nadzieję, że pod naszym dachem ten spokój i stabilność pozwolą Pani Eugenii dożyć wielu, wielu kolejnych lat.

            Ania

 
Michal Krupa