Policyjne info - Wrzesień 2014

Podsumowanie ostatniego weekendu wakacji

W ostatni weekend wakacji węgrowska policja prowadziła wzmożone działania na terenie całego powiatu. Podstawowym zadaniem policjantów z ruchu drogowego było kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących oraz kontrolowanie prędkości z jaką się poruszają. Kierujący i pasażerowie sprawdzani byli również pod kątem używania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach. Policjanci w tych dniach zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i odnotowali dwie kolizje drogowe.

Nietrzeźwi kierowcy

Podczas długiego weekendu (15-17 sierpnia) zatrzymano dwóch kierujących, którzy wykazując się brakiem wyobraźni i odpowiedzialności prowadzili pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło na terenie gminy Łochów. 47-letni mężczyzna jadąc drogą publiczną stracił panowanie nad quadem, w wyniku czego uderzył w drzewo. Zarówno on, jak i podróżujący z nim pasażer doznali lekkich obrażeń ciała. Jak okazało się po przeprowadzeniu badania na stan trzeźwości kierujący miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Kolejnym zatrzymanym „na podwójnym gazie” okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że mężczyzna miał niespełna półtora promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierował samochodem pomimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje postępowanie przed sądem.

Z wizytą na półkoloniach

Funkcjonariusze z węgrowskiej Policji spotkali się 11 sierpnia z dziećmi na półkoloniach w Koszelance. Główną atrakcją spotkania był pokaz tresury psa służbowego oraz oglądanie policyjnego radiowozu. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2014”. 

Nietrzeźwy weekend

Podczas weekendu (9-10 sierpnia) węgrowscy policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Grozi im teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się m.in. 46 letni mężczyzna, który na terenie gminy Stoczek prowadził ciągnik rolniczy mając w organizmie blisko trzy promile alkoholu. W dodatku prowadził mimo posiadania aktualnego zakazu prowadzenia pojazdów. Kierujący spowodował kolizję, w której szczęśliwie nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Kolejnym zatrzymanym na podwójnym gazie okazał się 24-letni mężczyzna podróżujący busem na terenie Łochowa. Po przeprowadzeniu badania na stan trzeźwości okazało się, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie.

 
Michal Krupa