Dni Łochowa 2014

                12 lipca w sobotę największe natężenie imprez w ramach tegorocznych Dni Łochowa - Festiwalu Zbliżenia Kultur. Program tego dnia na Placu przy Fontannie przedstawia się następująco:

14.00 Teatrzyk dla Dzieci

14.30 Prezentacje dziecięce sekcji MiGOK

15.00 Prezentacja Ogniska Muzycznego MiGOK

 

15.30 Prezentacje młodzieży szkół łochowskich

15.30 Zespół Łochowianie

16.00 Uroczysta prezentacja i Finał Inwestycji Gminy Łochów

17.00 Zespół Śpiewaczy Gwizdalanki

17.30 Koncert Kapeli Łochowskiej

18.30 Nowa Hoculija (Ukraina – Etno)

19.30 Koncert Bum Bum Orchestra (Bałkan Etno)

20.30 Dariusz Makaruk Erotyki Ludowe (Etno Jazz)

21.30 Koncert Tomasz Niecik

22.30 Blok taneczny DJ Marco Key

                W dodatkowych atrakcjach programowych: plac zabaw dla dzieci, kuchnia ludowa, wesołe miasteczko, wystawa malarstwa regionalnego, stragany rękodzielnictwa, prezentacja Pleneru Rzeźbiarskiego.

                Łochów już po raz piaty będzie przeżywał inwazję fanów muzyki folkowej, na Festiwalu Zbliżenia Kultur. Przedsięwzięcie to  zostało zapoczątkowany w 2004 roku w Płocku, a jego dyrektorem artystycznym był Artur Lis. Założeniem festiwalu jest prezentacja muzyki ludowej i folkowej, oraz wymiana doświadczeń w tej dziedzinie. Ważnym elementem jest ochrona dziedzictwa kulturowego Europy Środkowej i promocja w społeczeństwie. Tym razem na Zbliżeniach zaprezentuje się dziewięć grup artystycznych: muzycznych, tańca, teatrów z Polski i Ukrainy. Na szczególną uwagę zasługuje zespół Dariusza Makaruka, który zaprezentuje  utwory ze swojej  płyty „Erotyki Ludowe” . Publiczność usłyszy ciekawe aranżacje jazzowe i klasyczne, zawierające barwne ludowe teksty i melodie oraz nowoczesne i szerokie brzmienie elektroniczne. Ten nowoczesny projekt interpretujący Polską tradycję muzyczną jest jednym z najlepiej recenzowanych zespołów etno-jazzowych w Polsce. Patronat nad festiwalem objęli Starosta Węgrowski i Burmistrz Łochowa.

R

 
Michal Krupa