Policyjne info - Lipiec 2014

Wypadek w Ostrówku

Dnia 1 lipca na drodze K-50 w Ostrówku samochód ciężarowy zderzył się z oplem. 53-letni kierujący Scanią wyprzedzając na zakręcie rowerzystę uderzył w jadący z naprzeciwka samochód osobowy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierujących okazało się, że 53-letni mieszkaniec pow. białostockiego kierował samochodem ciężarowym w stanie po użyciu alkoholu. Miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zderzenia dwie osoby ranne zostały przewiezione do szpitala. Podczas czynności funkcjonariuszy na miejscu wypadku droga została zablokowana a objazd kierowany był przez Wyszków.

 

Pobili się na festynie

Funkcjonariusze łochowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie podczas wiejskiego festynu w niedzielę 29 czerwca (Kaliska). Dwóch mężczyzn z użyciem lewarka samochodowego i klucza do kół pobili dwóch mieszkańców gm. Łochów. Zatrzymani to mieszkańcy pow. węgrowskiego i wyszkowskiego w wieku 22 i 21 lat. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Śmiertelna ofiara pierwszego weekendu wakacji

W sobotę 28 czerwca doszło do śmiertelnego wypadku na na trasie Huta Gruszczyno-Majdan (gm. Stoczek). 20-letni kierujący BMW najprawdopodobniej na zakręcie wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem, który następnie dachował i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Mężczyzna wyszedł z samochodu o własnych siłach uskarżając się na bóle. Przejeżdżający w tym czasie funkcjonariusze zauważyli dachujący samochód. Funkcjonariusz ułożył poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i utrzymywał z nim kontakt do przyjazdu karetki pogotowia. Poszkodowanego przekazano załodze karetki, jednak mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń i pomimo reanimacji zmarł.

Areszt za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy

Dnia 26. czerwca dyżurny węgrowskiej komendy skierował policjantów do Ostrówka, gdzie na drodze krajowej miał stać pojazd blokujący ruch pojazdów. Właściciel pojazdu, obywatel Łotwy, stwierdził, że nie może usunąć go na pobocze. A gdy policjanci poprosili o okazanie dokumentu tożsamości, mężczyzna stwierdził, że nie posiada takiego przy sobie i jest prokuratorem generalnym Łotwy, posiada immunitet i policjanci powinni odstąpić od czynności. Ponieważ mężczyzna nie mógł uwiarygodnić tej informacji został przewieziony do komisariatu, tam zaczął zachowywać się agresywnie, krzyczał i uderzał policjantów. Mężczyznę zatrzymano, po przeszukaniu okazało się, że był to 52-letni obywatel Łotwy. Osadzono go w policyjnym areszcie. Po usłyszeniu prokuratorskich zarzutów sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Za wywieranie wpływu na czynności służbowe funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności cielesnej grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kradli akumulatory ze stacji przekaźnikowych

Węgrowscy Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o włamania do kilkudziesięciu stacji przekaźnikowych i kradzieży akumulatorów. Na początku czerwca łochowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Łochowa za kradzieże w hotelu. Okazało się, że zatrzymany usiłował także włamać się do salonu gier oraz włamywał się do stacji przekaźnikowych. Policjanci ustalili również, że 26-latek wspólnie z innym mężczyzną włamał się do kilkudziesięciu stacji przekaźnikowych, skąd kradł akumulatory. Funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o kradzieże akumulatorów. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego, który został zatrzymany w Gdańsku. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Zatrzymani mężczyźni podejrzani są o włamania do stacji przekaźnikowych na terenie całego Mazowsza. Usłyszeli prokuratorskie zarzuty a sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Podsumowanie długiego weekend na drogach

W związku z długim weekendem i spodziewanym wzrostem natężenia ruchu węgrowscy policjanci od 18 do 22 czerwca, przeprowadzili wzmożone działania na drogach powiatu węgrowskiego. Podczas weekendu doszło do 5 zdarzeń drogowych, m.in.:

- w Łochowie na ul. Leśnej kierująca samochodem Toyota Corolla nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu skuterem mieszkańcowi powiatu węgrowskiego w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala, a sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy;

- w Barchowie 48-letnia mieszkanka gminy Łochów jadąc rowerem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem Opel Vectra, szczęśliwie dla rowerzystki skończyło się tylko na zadrapanych drzwiach Opla;

- w Łochowie kierująca samochodem Daewoo Lanos w trakcie wykonywania manewrów na parkingu nie zachowała należytej ostrożności, na skutek czego uderzyła w prawidło zaparkowanego Mitsubishi;

- w Budziskach 34 letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego Fiata Seicento, w wyniku czego doszło do uderzenia w tył. Kierująca Fiatem 21 letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Sprawcy wypadku zostało zatrzymane prawo jazdy.

Pomimo apeli Policji o zachowanie trzeźwości, w trakcie działań na terenie powiatu węgrowskiego  podczas owego weekendu zatrzymano 6 kierujących na „podwójnym gazie”.

Wypadek w Łochowie

13. czerwca w Łochowie doszło do zdarzenia drogowego. 33-letnia kierująca fiatem potrąciła na pasach pieszego. 56 - letni mieszkaniec Łochowa w wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala. Zbadano stan trzeźwości pieszego i okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Zatrzymany za kradzież

W kilka godzin po kradzieży dnia 6 czerwca łochowscy policjanci zatrzymali podejrzanego 26-letniego mężczyznę. Sprawca działając w nocy wszedł do budynku hotelowego wykorzystując otwarte okno. Z pomieszczenia ukradł laptopa, walizkę, dokumenty oraz karty bankomatowe. Mężczyzna usiłował jeszcze włamać się do bankomatu chcąc wypłacić pieniądze za pomocą skradzionych kart. Sąd zastosował areszt tymczasowy. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

                Za: KP Węgrów

 
Michal Krupa